Заступниця Генерального секретаря ООН Івана Жівковіч відвідала Бородянку

by hostwx

12 січня відбувся візит до Бородянської територіальної громади делегації на чолі зі заступницею Генерального секретаря ООН, заступницею адміністратора Програми розвитку ООН/ПРООН/ та директорки Регіонального бюро ПРООН для Європи Іваною Жівковіч. У складі делегації були постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільс, його заступник Хрістофорос Політіс, програмна аналітикиня ПРООН в Україні Марія Гуцман, програмна координаторка Компоненту Місцеве самоврядування та Реформи з децентралізації влади Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич. У Бородянці делегацію зустрічали заступник голови Київської ОВА Микола Бойко, в.о.селищного голови Георгій Єрко, керівниця ЦНАПу Світлана През.

Поважні гості оглянули збудований у середмісті Бородянки Модульний Центр надання адміністративних послуг, цей проєкт реалізовується ПРООН за фінансової підтримки Європейського Союзу та за рахунок коштів місцевої громади. Бородянською ТГ виділено 1 173,1 тис. грн., тоді як внесок ПРООН складає 165 тис.дол. США, а на комп’ютерне обладнання і меблі буде виділено ще біля 60 тис.дол. США. На І поверсі Центру буде фронт-офіс, тобто робочі місця адміністраторів, які безпосередньо спілкуватимуться з людьми та прийматимуть заяви з різних напрямків роботи. На ІІ поверсі розміщуватимуться структурні підрозділи селищної ради, які опрацьовуватимуть ці заяви.

В.о. селищного голови Георгій Єрко розповів про соціально-економічну ситуацію в громаді до повномасштабного вторгнення військ російської федерації у лютому 2022 року, про часи окупації, значні руйнування від російських окупантів, які зазнала інфраструктура, критично важливі сфери життєдіяльності та житловий сектор, і про відновлення Бородянщини, яке триває і натепер. Окремо він подякував ООН, ПРООН та Європейському Союзу за суттєву та нагальну підтримку, що надається Бородянській тергромаді.

Керівниця ЦНАП Світлана През у своєму виступі зазначила, що ЦНАП Бородянської селищної ради розпочав свою діяльність в лютому 2021 року, тоді через ЦНАП надавалося 119 адміністративних послуг. Після деокупації Бородянської громади, Центру надання адміністративних послуг довелося розпочинати свою діяльність «з чистого аркушу». Приміщення, комп’ютерне обладнання, меблі все було знищено. Депутатка Київської обласної ради Галина Єрко та Програма ПРООН одні з перших простягли руку допомоги. В травні 2022 року Бородянська селищна рада отримала комп’ютерну техніку, інформаційний кіоск та інше, завдяки чому відновилося надання адміністративних послуг мешканцям громади. Натепер Переліком ЦНАП затверджено 232 адміністративні послуги, які надаються адміністраторами. За  2022 рік було надано 16 727 адміністративних послуг, з них:

–        6958 – послуги структурних підрозділів Бородянської селищної ради  (4139 заяв про пошкоджене майно та інші);

–        3614 шт. соціального направлення (2720 заяв  про взяття на облік ВПО та надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам; 894 заяв про призначення різних видів допомоги);

–        1235 – державна  реєстрація  права  власності  на  нерухоме  майно;

–          4920 – реєстрація/зняття із задекларованого/зареєстрованого  місця проживання, видача витягу з реєстру територіальної громади та інші адміністративні послуги цього напрямку.

Заступниця Генерального секретаря ООН Івана Жівковіч спільно з делегацією оглянула будівлю Модульного ЦНАПу та запевнила у своїй подальшій підтримці відновлення та розвитку Бородянської тергромади.

  

Читати також