Засідання робочої групи з підготовки Плану відновлення і розвитку Бородянської селищної територіальної громади

by hostwx

2 березня відбулось перше засідання робочої групи з підготовки Плану відновлення і розвитку Бородянської селищної територіальної громади за участю національного консультанта Ради Європи Маркіяна Дацишина, регіонального радника проєкту Владислава Токменка, в.о. селищного голови Георгія Єрка, заступника селищного голови Костянтина Мороза, селищних депутатів та керівників структурних підрозділів Бородянської селищної ради. Бородянська ТГ єдина в Київській області є  переможцем у відборі пілотних громад проєкту  UA2011-01 “Надання експертної та технічної допомоги уряду та регіональним адміністраціям у розробці та реалізації планів відновлення”, який фінансується Урядом Великої Британії.

Відкриваючи засідання, Костянтин Мороз підкреслив, що до розробки Плану відновлення і розвитку Бородянщини буде залучено максимально можливе коло представників громади, враховано їхні пропозиції, думки, бачення, і таким чином  визначено пріоритетні напрямки. Маркіян Дацишин ознайомив присутніх з нормативною базою відновлення ТГ та наголосив, що головним є повернення ВПО та біженців, створення сприятливих умов для діяльності всіх суб’єктів господарювання. Завдяки участі в проєкті громада, зокрема, отримає пришвидшення підготовки до залучення зовнішніх ресурсів, визначення пріоритетних завдань.

Владислав Токменко зупинився на питанні, що потрібно зробити для повернення мешканців та за яких умов, згідно опитування,  більшість ВПО готові повернутися додому, також ознайомив із матрицею відновлення громади, де чільним орієнтиром має бути розуміння, що потрібно відновити все не так, як було, а набагато краще.

Присутні депутати Бородянської селищної ради, члени виконкому, керівники комунальних установ та представники тергромади висловили власне бачення щодо пріоритетності відбудови або спорудження тих чи інших об’єктів.

Читати також