З вишиванкою в серці

by hostwx

Традиційно, в третій четвер травня святкується Всесвітній день вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу. У 2017 році свято припадає на 18 травня.

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.

Дата поки що не офіційна, це відносно нове народне свято. Але масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде.

Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність.

Основна мета заходу – збереження українських цінностей і їхня популяризація серед молоді і населення України в цілому.

При цьому саме свято не передбачає якихось обов’язкових заходів, крім одягання вишиванки. У цей день мається на увазі, що якщо людина одягає вишиванку на роботу, в школу або університет, то таким чином висловлює свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість.

Бородянська селищна рада, також, долучилась до даного свята, висловивши свій патріотизм, єдність і любов до української культури.

IMG_0756 IMG_0753

Читати також