Відділ з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Бородянської селищної ради інформує

by hostwx

         Відділ з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Бородянської селищної ради інформує:

         Постановою Кабінету Міністрів України  від 02.05.2023 №432 спрощено процедуру державної реєстрації прав у Державному реєстрі речових прав (ДРРП) на права, які виникли до 01.01.2013 року на підставі документів, що втрачені, пошкоджені чи зіпсовані.

      право власності  на майно, набуте до 01.02.2003 року  (реєстрація прав проводилась тільки на паперових носіях), реєстрація в ДРРП проводиться на підставі відомостей БТІ  – архівної довідки ;

      право власності на майно, набуте з 01.02.2003р. по 01.01.2013 рокуна підставі відомостей з Реєстру прав власності, який є архівною складовою ДРРП;

      право власності на земельні ділянки  – на підставі відомостей з Державного земельного кадастру.

     Спрощена процедура реєстрації права власності, яке виникло до 01.01.2013 року, тобто: наявність відомостей про технічні характеристики об’єкта в ЄДЕССБ (зареєстрованого технічного паспорта в електронній системі в сфері будівництва ) не буде обов’язковою у разі державної реєстрації права власності в умовах воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування.

Примітка: зазначена норма стосується випадків, коли в документах, які подаються для реєстрації права, наявні технічні характеристики об’єкта, необхідні для такої реєстрації.

Читати також