5 жовтня в Бородянській тергромаді під проводом ULEAD зібрались 18 очільників прифронтових та деокупованих громад України, зокрема, Чернігівщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Донеччини, Житомирщини, Київщини, Миколаївщини та Запоріжжя. Темою цього консолідуючого та надихаючого заходу було впровадження заходів та проєктів із відновлення. Модераторкою заходу виступила радниця «ULEAD з Європою» у Київській області Марія Пальчук.
У вступному слові заступник селищного голови Віктор Романюк представив присутнім керівників структурних підрозділів соціального спрямування Бородянської селищної ради та партнерів, які надалі поінформували про алгоритм дій та власні дієві напрацювання в ході презентації оптимальних рішень відновлення громади, які візуалізувала завідувачка сектором з питань місцевого розвитку Анна Шарикова.
Після обміну думками учасники візиту відвідали модульне містечко для тимчасового проживання громадян у Бородянці, збудоване за підтримки Республіки Польщі та Литовської Республіки, а також будівництво Бородянського академічного ліцею та багатоповерховий будинок на Семашка, 2, який відновлюється за програмою Президента UNITED24. На цих локаціях їх зустріли комендантка містечка Ольга Кобзар, директорка ліцею Інна Романюк та завідувачка відділом освіти Наталія Новікова, які відповіли на чисельні предметні запитання та надали вагомі поради щодо співпраці з міжнародними організаціями, благодійниками і донорами.
У завершальній частині відбулись зустрічі в Загальцівському старостинському окрузі, що має значні руйнування житлових будинків і інфраструктури після окупації та агресивних дій військ рф. Директорка ОЗО «Загальцівський ліцей» Людмила Рибченко у своїй розповіді зупинилась на співпраці з Угорською екуменічною службою, завдяки якій облаштовано та працює модульний дитсадок і триває ремонт знищеного приміщення ліцею. Надалі директор КНП БСР «Бородянський ЦПМСД» Микола Бовсуновський провів своєрідну екскурсію нещодавно збудованим приміщенням амбулаторії за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та гуманітарної допомоги Project HOPE і фінансування Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів.
Підсумки візиту було підведено в Цифровому освітньому центрі, збудованому завдяки Програмі USAID «Мріємо та діємо» та португальській компанії jp.ik, де селищний голова Олександр Сахарук, що натепер перебуває у відрядженні, доєднався в онлайні та привітав колег на теренах Бородянщини. Його заступник Віктор Романюк підкреслив, що кожна громада України має власний досвід, набутий у ході війни, й власні шляхи відбудови, водночас є корисні ефективні алгоритми дій, якими варто ділитися і надалі. Голови громад у вдячних виступах підкреслили згуртованість та цілеспрямованість, активність і професіоналізм фахівців Бородянської тергромади, наголосили на вагомому отриманому досвіді, який вони будуть втілювати в своїй подальшій роботі.