У Бородянці вручено Шевченківську премію 2022-2023 років

by hostwx
20 серпня в Бородянській тергромаді відбулась знакова всеукраїнська подія: урочисте вручення найвищої творчої державної відзнаки – Шевченківської премії 2022-2023 років. З цієї нагоди до Бородянки завітали заступник керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров, голова Київської облдержадміністрації Руслан Кравченко, голова Бучанської райдержадміністрації Данило Мавлянов, в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, інші чисельні почесні гості, яких зустрічав селищний голова Олександр Сахарук.
Погруддя Великого Кобзаря, розстріляне рашистським літаком у березні 2022 року, стало для нашого народу одним із символом незламності та стійкості, яку не здолати жодній ворожій навалі. Тож місце урочистостей надихатиме лауреатів та всю творчу спільноту України на нові геніальні й самобутні картини, фільми, вистави, книги, музичні альбоми.
Переможців премії нагородив заступник Керівника Офісу Президента Олексій Дніпров.
За 2023 рік:
Катерину Калитко – за книгу поезій «Орден мовчальниць»;
гурт «Хорея Козацька» – за аудіоальбом «Пісні Української революції»;
літературознавця Михайла Назаренка – за книгу «Крім «Кобзаря» Антологія української літератури. 1792-1883»;
журналіста Віталія Портнікова – за публіцистичні статті та виступи;
режисерку Ірину Цілик – за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин»;
за 2022 рік:
режисерку Катерину Горностай – за повнометражний ігровий фільм «Стоп-Земля»;
письменницю Тамару Горіха Зерня – за роман «Доця»;
майстрів та майстринь сцени Київського академічного театру драмі і комедії на лівому березі Дніпра Тамару Трунову, Наталку Ворожбит, Юрія Ларіонова, Андрія Ісаєнка та Валерію Ходос – за виставу «Погані дороги».
У своєму виступі голова комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Євген Ніщук зазначив, що наприкінці березня минулого року в простреленому пам’ятнику Тарасові Шевченку побачив символ спротиву рашизму.
Очільник Київщини Руслан Кравченко підкреслив, що російські окупанти намагаються знищити все, що пов’язано з українцями та Україною, – наша мову, нашу культуру і навіть наші пам’ятники.
Ростислав Карандєєв подякував в особі лауреатів премії всім українським митцям, які популяризують за кордоном нашу унікальну національну культуру, це і є неоціненний внесок в український опір.
Концертна частина урочистостей складалась із виступів Національного заслуженого академічного українського народного хору імені Г. Верьовки, гуртів «Тельнюк: сестри» та «Хорея Козацька», тоді як поезії Кобзаря читав заслужений артист України Олексій Паламаренко.
     

Читати також