У Бородянці на честь річниці деокупації Київщини встановили скульптуру «Дівчинка під сонцем». Скульптура уособлює перемогу життя над руйнуваннями, а її арки символізують опір 7 районів Київщини та столиці України.

by hostwx

2 квітня в Бородянці відбулось відкриття скульптури «Дівчинка під сонцем», відзначивши цим символічну дату — рік тому Збройні Сили України повністю звільнили Київську область від російських окупантів. На заході були  присутні заступник голови Офісу Президента України Олексій Кулеба, Посол США в Україні Бріджит Брінк, в.о. голови Київської обласної військової адміністрації Дмитро Назаренко, голова Бучанської районної державної (військової) адміністрації Данило Мавлянов, в.о. Бородянського селищного голови Георгій Єрко, скульптор Євген Примаченко, засновник та креативний директор агенції [isdgroup] Віктор Шкурба, депутатка Київської обласної ради Галина Єрко.

У своєму виступі на відкритті скульптури заступник голови Офісу Президента України Олексій Кулеба підкреслив:

— Скульптура відображає потужний контраст життя та руйнування, що супроводжують українців усю війну, і перемогу життя у цьому контрасті. Понад рік війни, страшенно важка зима під обстрілами, подекуди без тепла і світла, показали: українці не лише гідно дають відсіч ворогу на фронті — кожен і кожна чинять опір, стійко зносячи будь-які випробування. Ця дівчинка — не лише про Київщину, вона про усю Україну.

— Вперше я побувала у Бородянці 5 червня 2022 року. Тоді ж побачила, які руйнування вчинила росія, — зазначила Посол США в Україні Бріджит Брінк. — Стоячи сьогодні тут, з вами, я віддаю честь українській беззаперечній рішучості та силі відновлювати свою громаду. Незалежна Україна надихає світ її мужністю, рішучістю та непохитною вірою в суверенне і демократичне майбутнє. Це те, що я бачила знову і знову відтоді, як тільки приїхала до Києва, — невпинне прагнення чинити опір і жити вільно. Американський народ гордий тим, що підтримує українців у своєму захисті та відновленні.

Звертаючись до присутніх, в.о. голови Київської обласної військової адміністрації Дмитро Назаренко зробив наголос на героїзмі українського народу:

— Ворогу не вдалося зламати нас завдяки нашим людям. Під кулями українці рятували поранених, привозили ліки, евакуйовували людей, роздавали продукти. Наша перемога складається з тисяч героїчних історій простих людей, які не скорилися і стали на захист рідних домівок. Вчителі, медичні працівники, водії, рятувальники, тероборонівці, волонтери, бізнесмени — ми дякуємо кожному. Все зруйноване — відновимо та зробимо ще кращим. Ця скульптура – символ незламності та стійкості, символ наших мрій. Війна закінчиться нашою перемогою і ми повернемо мир для наших дітей.

До почесних гостей урочистостей та всіх присутніх також звернувся в.о. селищного голови Георгій Єрко. Він, зокрема, сказав:

— Рік тому, 1 квітня 2022 року, завдяки героїзму та мужності Збройних Сил України Бородянку та наші села було звільнено від російських окупантів. Наша громада дуже постраждала за цей час. Авіабомбардуваннями та обстрілами російських танків знищено більше 2 000 будівель. Російськими військовими було закатовано, розстріляно і вбито бомбами 162 людини, 28 зникло безвісти. У Бородянці є 3 родини, де в будинках від авіаударів загинули тато, мама і дитина. Це сім‘ї Терещенко, Сміщук і Пісковець. Всього в громаді загинуло 8 малолітніх дітей. Світла пам’ять всім невинно убієнним мирним мешканцям. Сьогодні війна ще триває. Та ми віримо в Перемогу України, віримо в Збройні Сили України. І під мирним небом України зростатимуть наші діти!

Як розповів деталі задуму засновник та креативний директор агенції [isdgroup] Віктор Шкурба:

— Для нас це дуже “чутливе” місце та власне подія. Було важливо, аби образ дівчинки не став пам’ятником загиблим, щоб у жодному разі не зачіпав почуття їх близьких — а, навпаки, був гімном життю, щоб у ньому була та сама динаміка, яка рухає нас до перемоги. Тож разом з Євгеном Примаченком ми знайшли образ сонячних променів, чия енергія саме про це, про наш супротив.

По завершенню офіційної частини відкриття відбулось неформальне спілкування почесних гостей із мешканцями Бородянської тергромади. Пані Посол Бріджит Брінк познайомилась із Аліною Петюшенко, дівчинкою з фотографії, яка стала прообразом скульптури, та її матір’ю Анною. На завершення гості оглянули центр селища та обговорили питання відбудови Бородянської тергромади.

 З історії: На початку літа 2022 року світові медіа облетіло документальне фото дівчинки на гойдалці навпроти зруйнованого російською авіабомбою будинку в Бородянці (автор фото – Олексій Фурман). Світлина стала натхненням для скульптури, яку реалізувала агенція ISD Group в межах загальнонаціональної кампанії «Змагаймося за нове життя» за сприяння Офісу Президента України у партнерстві з Бородянською селищною громадою, Київською обласною військовою адміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Світлину переосмислив скульптор Євген Примаченко — так замість гойдалки з’явилися сонячні промені, що, перехрещуючись, формують захисний купол над дівчинкою. Розташовані арками, вони символізують опір 7 районів Київщини та самої столиці. Скульптуру символічно встановили у тому ж сквері Бородянки, де було зроблене фото.

   

Читати також