У Бородянській тергромаді відбувся практичний семінар на тему відновлення деокупованих громад

by hostwx

20 травня в Бородянській тергромаді відбувся практичний семінар на тему відновлення деокупованих громад, організований ВГО «Стоп Корупції». Участь у тривалій зустрічі, що здебільшого відбувалась у форматі «запитання-відповідь», взяли 38 керівників та представників Херсонщини, Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Луганщини та інших територій України, які натепер або частково звільнені, або ще знаходяться під окупацією військ рф. Модератором зустрічі виступив заступник Бородянського селищного голови Костянтин Мороз.

У вступному слові в.о. селищного голови Георгій Єрко розповів про перші дні повномасштабного вторгнення російських військ на Київщину і в Бородянку, героїчний супротив тероборонівців, евакуацію та значні руйнування, поділився досвідом і надав рекомендації щодо організації роботи у перші тижні після звільнення ОТГ. Він зазначив, що Бородянщина завдячує за суттєву оперативну допомогу міжнародним та українським благодійним фондам, Київській облдержадміністрації та КМУ. Головним було відновлення критично важливої інфраструктури: подача електроенергії, газо- та водопостачання і водовідведення, мобільного зв’язку. Не менш важливим надання житла для тимчасового проживання мешканцям, чиї оселі були знищено, відновлення освітнього процесу, ремонт і відбудова будинків і адмінбудівель. Так натепер у Бородянці заплановано побудувати 23 багатоповерхівки. Також Георгій Єрко відповів на чисельні запитання учасників семінару щодо тендерних процедур, бюджету розвитку, створення нових робочих місць, будівництво сміттєпереробного заводу та інш.

Надалі перед учасниками семінару виступив заступник начальника відділення поліції № 2 у Бородянці Вадим Чернишук, головний інспектор ВОПР Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області Іван Мариць, директор КНП БСР «Бородянська ЦРЛ» Ігор Чебишев, головний інженер КП БСР «Бородянкатеплопостачання» Олександр Тищенко, староста Новозаліського округу Ігор Приходько, начальниця відділу-Центру надання адміністративних послуг Світлана През, керівниця Гуманітарного штабу Людмила Бойко, начальниця відділу освіти Наталія Новікова, начальниця відділу праці та соціального захисту Оксана Коляденко, начальник відділу містобудування та архітектури Юрій Міщенко. Їхні виступи містили як аналіз уже виконаних першочергових дій після деокупації, так і практичні поради – своєрідну дорожню карту для керівників інших громад і територій.

 За підсумками семінару його учасники підкреслювали у коментарях, що отримали вагому підтримку у вигляді практичних знань, базуючись на яких потрібно вибудовувати власну стратегію відновлення тергромад з урахуванням існуючої на місцях специфіки. Так, Херсонщина значніше замінована, оскільки перебуває в окупації більш тривалий час, тоді як інші громади мають більш значні руйнування приватних осель та приватного бізнесу.

Сьогодні було спілкування з представникам місцевої влади, ми почули дуже корисні речі, механізми роботи по відбудові міст. Безумовно, ми це будемо використовувати у своїй роботі. До речі, дуже дякуємо за гостинність місцевої влади, ми бачили дійсно патріотичність, бажання працювати та відбудовувати це місто, зазначив кореспонденту СТОПКОР голова Харківського відокремленого підрозділу ГО “Стоп корупції” Сергій Усов.

    

Читати також