У Бородянській тергромаді в с. Дмитрівка відкрито Меморіал Героїв

by hostwx

29 серпня в День пам’яті захисників України в Бородянській тергромаді у с. Дмитрівка відбулось відкриття Меморіалу Героїв. Ця велична гранітна стела встановлена на місці, де незламним щитом воїни 14 ОМБР ім. Князя Романа Великого першого механізованого батальйону ІІ механізованої роти в перші дні повномасштабного вторгнення зупинили російських окупантів. Їх загинуло тут 26 – мужніх солдат і офіцерів, відданих Батьківщині до останнього подиху.

Цього дня до Дмитрівки приїхали їхні рідні, друзі, голови громад з Волині та Рівненщини, Хмельниччини й Вінничини, Харкова та Луганщини, Львівщини і Тернопільщини. На скорботних урочистостях також були присутніми заступник голови Київської ОВА Микола Бойко, народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, заступник голови Бучанської райдержадміністрації Євген Рибалко, Бородянський селищний голова Олександр Сахарук, депутати Бородянської селищної ради Володимир Тонюк, Павло Остапченко та Юрій Власенко, чисельні представники духовенства та Бородянської тергромади. Їхні виступи були сповнені невимовною повагою до загиблих воїнів і до всіх Героїв України, співчуттям рідним та вірою в перемогу над російським агресором.

Представники ПЦУ відслужили молебень за загиблими, тоді як настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Дмитро (Кошка) звернувся до спільноти з патріотичною духовною настановою. Згадаймо Героїв поіменно:

Радовенчик Антон Миколайович (Бабинська ТГ)

Хмеляр Максим Петрович

Овадюк Ігор Олександрович (Поворська ТГ)

Бляшук Андрій Володимирович

Боговід Анатолій Михайлович

Струнець Сергій Маркович (Забродівська ТГ)

Зубар Анатолій Олександрович (Старовижівська  ТГ)

Оксенчук Микола Петрович (Олександрійська ТГ)

Гаврилюк Віталій Сергійович (Березнівська ТГ)

Марчук Валентин Петрович (Самарівська ТГ)

Українець Микола Миколайович (Старокостянтинівська ТГ)

Дякунович Сергій Сергійович (Червоноградська ТГ)

Войтюк Андрій В’ячеславович (Княгининівський округ)

Семчук Євгеній Вікторович (Якушинецька ТГ)

Ткачук Андрій Олександрович (Ізяславська ТГ)

Прокопчук Ростислав Ігорович (Маневицька ТГ)

Черняк Дмитро Ігорович (м. Харків)

Мороз Микола Володимирович (Рожищенська ТГ)

Тихоліз Юрій Павлович (Теребовлянська ТГ)

Тімцо Леонід Миколайович (Турійська ТГ)

Єгиазарян Артем Размикович (м. Володимир)

Бунчук Микола Олегович (Лисичанська ТГ)

Фонтош Максим Миронович (Білогірська ТГ)

Мітяйкін Олексій Андрійович

Горбунов Олександр Леонідович (Нововолинська ТГ)

Шум Валентин Іванович (Ковельська ТГ).

З невимовною пошаною та увагою всі слухали виступ товариша загиблих, заступника комвзводу Данила Мельника, на долю якого випали важкі тривалі випробування в російському полоні. Щемливими емоціями повнились спогади родин Героїв, більшість із яких були ще дуже молодими.

Меморіал споруджено за значної фінансової допомоги американських ветеранів, зокрема, Марка Джея Ліндквіста та кошти місцевих благодійників. Автором ескізу монументу є Віктор Камінський. Ініціаторами спорудження – депутати Бородянської селищної ради Володимир Тонюк та Павло Остапченко.

    

Читати також