Сесія Бородянської селищної ОТГ

by hostwx

Сесія Бородянської селищної ОТГ

30 квітня селищний голова Олександр Сахарук провів засідання чергової 24 сесії Бородянської селищної ради VII скликання. На порядку денному розглянуто 116 питань. Відкриваючи сесію, очільник громади зачитав присутнім звернення народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк щодо оподаткування 1-2 групи підприємців під час карантину в державі та запропонував включити це питання до порядку денного. Було вирішено, що комісія з питань соціально-економічного і культурного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків проведене у перерві роботи сесії позачергове засідання щодо напрацювання проекту рішення відповідно до листа народної депутатки з подальшим розглядом у рамках сесії. 

В першій частині сесії депутатами затверджено технічну документацію зі землеустрою, проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та в оренду, технічну документацію зі землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі, тощо. Також депутати підтримали рішення комісії щодо відмови в наданні дозволу на розробку технічної документації на ряд ділянок площею 2 га в межах смт Бородянка, оскільки вони або є рекреаційною зоною зі зеленими насадженнями, або є  державною власністю.  З усіх цих питань доповідала начальник земельного відділу Анна Зеленко.

Після перерви в засіданні завідувач юридичного сектору Сергій Демченко, зокрема, доповів щодо створення в Бородянській селищній ОТГ відділу містобудування та архітектури, депутатами також підтримано відмову у виділенні коштів із бюджету на погашення податкового боргу за минулі роки КП БСР «Бородянкатепловодопостачання» та КП БСР «Бородянське УЖКГ», внесено зміни до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств в частині надання безповоротної допомоги «Бородянкатепловодопостачання» в розмірі 650 тис. грн. на облаштування модульної котельні, до якої буде підключено будинки 367-а та 369 по вул. Центральна в Бородянці, тощо.

Начальник відділу фінансів Олена Григораш зупинилась на основних пунктах змін до бюджету, на Програмі надання одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування та інших питаннях. У своєму звіті за 2019 рік директор КП БСР «Бородянське УЖКГ» Юрій Патока поінформував щодо здійснених протягом року роботах з ремонту електро- та водопровідних мереж, проблематиці вивезення сміття, створення ОСББ та інших нових реаліях у комунальному господарстві.

В подальшому депутатами розглянуто лист КП БСР «Бородянкатепловодопостачання» щодо його участі в створенні ТОВ «Бородянська біостанція» (спільного з українсько-німецьким підприємством «БІТ»). Як повідомив Віктор Трухан, виробництво буде зареєстровано в Бородянській ОТГ, тут заплановано 54 робочих місця, інвестиції складатимуть біля 180 млн. грн. Голова постійної  комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання розвитку корупції Ірина Захарченко доповіла на сесії ряд питань та положень, напрацьованих комісією.

Наприкінці засідання селищний голова Олександр Сахарук виніс на розгляд рішення комісії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків щодо звернення народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк.  Вирішено встановити на квітень 0 % ставку оподаткування для 1 та 2 групи підприємців, яким  заборонено під час карантину вести господарчу діяльність. В подальшому депутати повторно розглянуть це питання на травневій сесії 28 числа в залежності від епідеміологічної ситуації в державі. Крім цього, очільник громади довів до відома депутатів лист від КП Бородянської районної ради «Об’єднання шкільного харчування» стосовно надання компенсації за простій за рахунок бюджетних коштів, лист від Асоціації міст і сіл України щодо прозорості обговорення аспектів виборчого процесу на місцевих виборах восени 2020 року. 

Читати також