Продаж майбутніх об’єктів нерухомості!

by Redaktor
04

Інформуємо Вас про те, що починаючи з 10 жовтня 2022 року продаж майбутніх об’єктів нерухомості (квартира, гаражний бокс, інше житлове або нежитлове приміщення, машиномісце та інші об’єкти, що знаходяться на стадії будівництва) можливий виключно після державної реєстрації спеціального майнового права на МОН в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (ДРРП).

Порядок реєстрації спеціального майнового права потребує початкового внесення до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) кожного МОНу, як складової частини будівлі, та обʼєкта незавершеного будівництва.

Реєстрація в ДРРП можлива лише після створення документів у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва, серед яких — заява про державну реєстрацію спеціального майнового права, внесення відомостей про розподіл прав та визначення гарантійної частки.

Після формування заяви в ЄДЕССБ, їй автоматично присвоюється реєстраційний номер, що надається державному реєстратору прав на нерухоме майно (нотаріусу) для проведення державної реєстрації права.

Зараз на порталі ЄДЕССБ доступно – (https://e-construction.gov.ua/document/optype=556/filter=35_2)14 зареєстрованих заяв від замовників будівництва.

Користувачами е-системи розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації СМП на більш ніж 80 об’єктів будівництва.

Отримати потрібну інформацію про реєстрацію СМП/ОНБ/МОНи можна в Telegram-чаті:
https://t.me/edessb_smp

Отримати відповіді на питання, що виникають під час реєстрації можна отримати за електронною адресою:
[email protected]

Прочитати корисне – анонси та цікаві новини можна на Fb-сторінці “Будівництво в Дії”:
(https://www.facebook.com/econstructionua)

Переглянути тематичні відео можна на YouTube-каналі ЄДЕССБ
https://www.youtube.com/watch?v=Q4PxiI4ZQRE&t=1709s
https://www.youtube.com/watch?v=oF22_PAfAL8&t=5s

Захистити інвесторів у нове житло від неблагонадійного забудовника та їхні права — основна мета Закону України «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому».

8 вересня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2518-20#Text)”, покликаний захистити права інвесторів у нове житло. Відповідний законопроєкт №5091 Верховна Рада ухвалила 15 серпня 2022 року.

У червні 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив порядок поширення дії закону “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/596-2023-%D0%BF#Text)”. Імплементація цього закону дасть змогу захистити майбутніх інвесторів від неблагонадійних забудовників.

Потрібні роз’яснення:

СМП – спеціальне майнове право
ОНБ – об’єкти незавершеного будівництва
МОН – майбутній об’єкт нерухомості

Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена в співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Читати також