Поліцейські офіцери громади: довіра та безпека

by hostwx

28 травня минає 5 років, як в Україні запроваджено новий проєкт «Поліцейський офіцер громади», метою якого є наближення послуг із охорони громадського порядку та профілактики правопорушень до мешканців сіл, селищ та міст. Із цієї нагоди ми поспілкувались із поліцейськими офіцерами Бородянської тергромади Сергієм Галанзовським та Олегом Маєвським.

  • Розкажіть як усе починалось?
  • Поліцейські офіцери громади як служба створені для того, щоби підняти довіру населення до поліції, щоби в кожному невеличкому населеному пункті люди відчували безпеку. І головне: ми завжди відкриті для людей. У Бородянській громаді проєкт запроваджено з 2021 року. Свого часу ми обрали цей непростий шлях, зрозумівши, що, як місцеві на місцях, потрібні нашим мешканцям. І для нас головне, аби наша громада була безпечна.
  • З початком повномасштабного вторгнення військ рф…
  • Коли розпочалось вторгнення російських окупантів на Київщину, ми знаходились безпосередньо на місці, є дуже багато людей, які це бачили, ми допомагали людям під час евакуації, як могли, були і бойові зіткнення з військовими рф. Після звільнення Бородянщини ми затримували мародерів, організували склад викрадених та знайдених речей і таким чином багато майна повернули власникам. Коли зараз мешканці звертаються з подібних питань – ми відразу реагуємо. Тож закликаємо бути свідомими і небайдужими!
  • Яка натепер ситуація щодо розширення/розгалуження інституту поліцейських офіцерів громади на територію наших старостинських округів, як колись було анонсовано?
  • Натепер нас працює двоє, проте це дуже замало. Принаймні, має бути ще 2 фахівця. Меморандум про співпрацю між Нацполіцією та Бородянською селищною радою було укладено ще в 2020 році, згідно нього має бути 3 станції(дільниці): у Бородянці та в Загальцівському і Новозаліському старостинських округах. Наразі є поліцейські, які готові навчатися і перейти на цю ділянку роботи, питання лише в їхньому відповідному матеріально-технічному забезпеченні. Зокрема, найперше потрібен автотранспорт. Звичайно, ми максимально намагаємось робити все від нас залежне, реагуючи на звернення старост, співпрацюючи зі структурними підрозділами селищної ради, такими як служба у справах дітей, відділ освіти та інш. Але, якби нам допомогли спонсори або донори у придбанні спеціалізованого автомобіля, то наразі ми вже маємо двох кандидатів, які готові приступити до цієї складної роботи.

Бородянська селищна рада висловлює щиру та сердечну вдячність нашим поліцейським офіцерам Олегу Маєвському та Сергію Галанзовському за професіоналізм, забезпечення прав та свобод людини у важкий час війни, вірність присязі та відповідальне ставлення до служби!

Бородянська селищна рада буде вдячна за підтримку наших поліцейських офіцерів громади!

Читати також