Поліцейські офіцери Бородянської тергромади інформують

by hostwx

Дуже багато людей користується скутерами, при цьому не володіючи достатніми знаннями, які вимагає Законодавство при керуванні цим видом транспорту, чи банально нехтуючи ними.

Чи потрібно отримувати права для водіння мопеда?

Частина водіїв, оперуючи застарілою інформацією, відповість негативно і помилиться. Для управління мопедом потрібні водійські права. Щоби законно пересуватися дорогами на скутері або мопеді, водієві необхідно отримати водійське посвідчення категорії А1 або відкрити існуючу категорію в наявному водійському посвідченні. У Правилах дорожнього руху вказано:

«Категорія А1. Мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт».

Хто і як може отримати посвідчення на мопед?

Правом керувати мопедом або скутером мають тільки особи, які досягли віку 16 років. Процедура їх отримання не відрізняється від процедури отримання посвідчення водія будь-якого іншого зразка – необхідно пройти теоретичне і практичне навчання в автошколі, після чого успішно скласти іспити в сервісному центрі.

Посвідчення категорії А1 поширюються тільки на моделі з об’ємом двигуна не більше 50 куб. см. Якщо ви плануєте водити більш потужний скутер або мопед, необхідно отримати посвідчення категорії А.

Які документи потрібно мати при собі водієві мопеда?

Діючі українські правила дорожнього руху відносять мопеди і скутери до механічних транспортних засобів, тобто на них поширюються ті ж вимоги, що і для водіїв автомобілів, автобусів та інших транспортних засобів, перераховані в пункті 2.1:

Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії

б) реєстраційний документ на транспортний засіб

в) поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Відповідно до пункту 2.9 розділу 2 ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в МВС. Тому, якщо водій керує мопедом, незареєстрованим у сервісному центрі МВС, – штраф 1190 грн. Якщо водій керує мопедом без права керування категорії А1, то штраф 3400 грн.

Який штраф за відсутність шолома?

Водій та пасажири будь-якого типу мототранспорту повинні пересуватися дорогою з шоломом (пункти 2.3г та 5.2б ПДР України). Відсутність такого головного убору або наявність в розстебнутому стані вважатиметься патрульними як правопорушення з адміністративним покаранням. Так, згідно з частиною 5 статті 121 КУпАП, порушникам доведеться заплатити штраф у розмірі 510 гривень.

Керуйте вашими транспортними засобами безпечно.

Читати також