Пленарне засідання тридцять першої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

6 грудня в.о. селищного голови Георгій Єрко провів пленарне засідання тридцять першої сесії Бородянської селищної ради VIII скликання. Відкриваючи сесію, він привітав усіх із Днем Збройних Сил України – святом мужніх та незламних Героїв і Героїнь. Присутні хвилиною мовчання вшанували незгасну пам’ять воїнів, що загинули, захищаючи Україну від російської агресії.

У першій частині засідання депутатами розглянуто питання, представлені начальником юридичного відділу Сергієм Демченком, щодо передачі-прийому з балансу-на баланс майна, оренди нежитлових приміщень. Начальниця фінансового управління Олена Григораш мовою цифр докладно доповіла щодо змін до бюджету Бородянської тергромади на 2022 рік, зокрема, згідно розпорядження КОВА на 20 млн. грн. збільшено фінансування Програми відновлення житлового фонду, пошкодженого внаслідок військових дій рф, а саме – житла індивідуального приватного сектору, також забезпечено фінансування оплати праці чергових у Пунктах незламності громади та інше. Начальник відділу-Центру надання адміністративних послуг Світлана През подала на розгляд ряд документів з реорганізації ЦНАПу, згідно яких в один робочий орган буде об’єднано декілька структурних підрозділів селищної ради.

Тривалим на сесії стало обговорення блоку питань освітянської галузі, представлених начальником відділу освіти Тетяною Кравчук, оскільки депутатами було порушено проблематику поза порядком денним сесії. Найбільшу увагу тут приділено забезпеченню підвезення дітей до закладів освіти в старостинських округах. Так, депутат Дмитро Науменко висловив пропозицію підготувати бачення відділу освіти щодо безперебійного під’їзду дітей на навчання, враховуючи, що в Бородянській громаді є натепер 6 «шкільних автобусів». Депутат Михайло Музиченко підкреслив, що потрібно спільно й злагоджено  працювати, надаючи взаємну допомогу і підтримку. Депутат Володимир Тонюк зауважив, що за рахунок економії коштів можна передбачити повноцінне надання послуг із перевезення дітей, а Ігор Конопацький наголосив, що Бородянська тергромада має дбати про те, щоби всі діти мали однакові можливості отримувати освіту. Коли ж мова зайшла про оптимізацію мережі ліцеїв, то в.о. селищного голови Георгій Єрко запропонував відправити це питання на доопрацювання, оскільки воно потребує ретельного вивчення і обрахунку, до того ж згідно законодавства вступить в силу тільки після 2027 року, а також звернутися до Верховної Ради України щодо перегляду відповідного закону. Блок освітніх питань закривала директор Бородянського ліцею № 1 Інна Романюк, яка презентувала переваги та перспективи фінансової автономії закладу. В Бородянській ОТГ це пілотний проєкт, тож присутні уважно ознайомились із можливостями, які виникають внаслідок запровадження цього нового виду господарювання, серед яких запровадження платних послуг, відкритість усіх фінансових процесів, тощо.

У перерві відбулось засідання комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку, забезпечення діяльності депутатів, розвитку і вдосконалення місцевого самоврядування, запобігання корупції під головуванням Олега Бульбанюка, який доповів про вихід Юрія Тесленка зі складу комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків. Водночас, до складу цієї комісії перейшла депутат Надія Бердник.

У завершальній частині засідання завідувачка сектором місцевого розвитку Анна Шарикова подала на розгляд декілька Меморандумів про співпрацю, серед яких Меморандум із БО «Міжнародний БФ «Українська толока», яка планує побудувати в співпраці зі Словацькою Республікою 450 приватних будинків для власників зруйнованого житла, Меморандум із Міністерством економіки та інновацій Литовської Республіки щодо відновлення Бородянського ліцею № 1 та щодо обладнання мобільного житлового містечка на 36 сімей, Меморандум про встановлення побратимських відносин із громадою міста Навалагамелья (Мадрид). Депутатами внесено зміни до структури виконавчих органів Бородянської селищної ради – додано 3 одиниці до відділу праці та соціального захисту, а також структуру та штат Бородянського ліцею № 1.

Також цього дня затверджено Програму відшкодування учасникам програми «Нова оселя» на 2022-2023 витрат на нотаріальне оформлення права власності на житло, про яку поінформувала начальниця відділу з питань ЖКГ, транспорту та благоустрою Людмила Хоменко. І після дискусійного обговорення прийнято на баланс графіті Бенксі, про які доповіла начальниця відділу культури, молоді та спорту Наталія Вишинська.

 

Читати також