Бородянська спеціалізована школа – загальноосвітній заклад І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням окремих предметів, у якому поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології
Директор школи: Романюк І.В.
Адреса школи: смт. Бородянка. вул. Леніна, 222.
Контактний телефон: (04577) 5-
Офіційний сайт: http://borodianka-school1.edukit.kiev.ua/
Відеоролик про школу: https://www.youtube.com/watch?v=RWJKVo5TUVo&feature=youtu.be
Бородянська спеціалізована школа – загальноосвітній заклад І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням окремих предметів, у якому поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології. В 2012 році школі виповнилося 76 років. Історія школи тісно переплетена з історією селища.
15 листопада 1936 року у Бородянці відбулось урочисте відкриття школи. У лютому 1971 року учнівський і педагогічний колектив на чолі з В.П. Ладицькою перейшов до нової споруди. Окрім неї, директорами школи за усі роки її існування були: Г.О.Литвин, А.П.Логвін, Д.О.Подоляк, В.Г.Онищенко, Т.Кручак, І.З.Сидоренко, Я.П.Михайлюк, Н.П.Черненко.
Славиться ЗОШ №1 своїми випускниками, які проживають як в рідному селищі, так і далеко за його межами. За 41 рік школа дала путівку у життя 4173 учням. Серед випускників школи є письменники, педагоги, журналісти, медики, актори, юристи, підприємці, спортсмени, економісти, військові, працівники банків та МВС. Значна частина випускників школи обрала професію педагога. Вони працюють не тільки у школах Бородянського району, але й по всій Україні.
У 1985 році у Бородянці збудували ще одну середню школу. “Старій” школі присвоїли номер перший. Згодом її реорганізували в спеціалізовану загальноосвітню. 21 рік очолював педагогічний колектив В.Н.Домбровський.
З 2000-2001 навчального року у школі організовано два спортивні (футбольні) класи як філію Броварського вищого спортивного училища фізичної культури.
З 2006 року директором школи призначено Огороднік Ніну Володимирівну.
З 2017 року директором школи призначено Романюк Інну Віталіївну.
У школі традиційними стали зустрічі з письменниками. Відбулися зустрічі з Д.Білоусом, дружиною О.Гончара Валентиною Данилівною, М.Сингаївським, Г.Чубач, О.Бакуменком, Я.Гояном, Д.Кулиняком, П.Осадчуком, Л.Ворониною, І.Роздобудько, В.Шаройко, А.Качаном, М.Пшінкою, Ю.Ярмишем, Т.Кара-Васильєвою.
Учнів школи запрошували у Музей літератури на святкування 90-річчя з дня народження Д.Білоуса з презентацією книги О.Д.Бакуменка «Зодчий Слова», у видавництво «Веселка» з нагоди його 75-річчя з презентацією журналу «Веселочка», в Український Дім з нагоди 120-річчя з дня народження Лесі Українки з презентацією книги Л.Ворониної «Життя видатних дітей».
Восени 2009 року у школі було проведено олімпійський урок за участю голови Національного олімпійського комітету С.Н.Бубки, олімпійських чемпіонів О.Коробки, В.Федоришина та чемпіона світу І.Алдатова.
Частими гостями у школі є ветерани війни в Афганістані. Генерал-лейтенант В.М.Красуля та воїни – афганці стали організаторами щорічної гри «Зірниця».
У жовтні 2009 року у школі (вперше в районі) було відкрито профорієнтаційний портал, на відкритті якого були присутні заступник міністра праці та соціального захисту та представники Київської ОДА та обласного центру зайнятості.
Стратегічною метою загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів є створення умов для розвитку творчих здібностей учнів, для їх професійного самовизначення й самореалізації, залучення школярів до науково-дослідницької, пошукової, експериментальної роботи, виховання активного громадянина – патріота України.
Забезпечує ефективний навчально-виховний процес у школі творчий педагогічний колектив. Це – 35 учителів, з яких спеціалістів вищої категорії-15, учителів-методистів – 4, старших учителів -10, нагороджено почесним знаком «Відмінник освіти України» 10 учителів. 30 учителів пройшли курси за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього», створюють власні презентації до уроків та виховних заходів.
Учителі школи щорічно є призерами районного етапу конкурсу «Вчитель року», «Класний керівник року», а Примаченко Р.В. та Осауленко С.М.– лауреати обласного етапу конкурсів «Учитель року» та «Шкільний бібліотекар». Учителі друкуються у фаховій пресі та на методичних сайтах України.
Створено сприятливі умови для забезпечення інтелектуальних потреб учнів. Розвиток творчих здібностей учнів здійснюється за цільовою комплексною програмою «Обдарована дитина».У програмі допрофільної підготовки учні 8-9 класів поглиблено вивчають математику. У 10-11 класах організовано профільне навчання за профілями: художньо-естетичний, іноземної філології, спортивний. Учні школи є учасниками та призерами районного та обласного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів, конкурсів–захистів МАН, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів «Колосок», «Патріот», «Левеня», «Русский медвежонок», «Лукоморье».
Цікаво і творчо організована робота лялькового театру, гуртка «Домашній затишок», літературної студії «Дивослово».
Школа бере участь у міжнародних та регіональних навчально-виховних проектах: науково-педагогічному проекті «Росток» (учитель Сироїд Л.А.), програмі «Інтел. Шлях до успіху» (тренер Трохименко Н.М.), «Формування навичок здорового способу життя у дітей і підлітків» за проектом «Діалог» (тренер Огороднік Н.В.), програмі превентивного виховання «Майбутнє починається сьогодні» (тренери Качаленко С.М., Рибченко Л.В.).
Школа є районним опорним закладом освіти як Школа сприяння здоров’ю. Значні зусилля колективу спрямовані на зміцнення здоров’я учнів, їх адаптацію до життя в складних умовах сучасної реальності. Зусиллями адміністрації школи, учительського та батьківського колективів у школі створено належну матеріально-технічну базу. Обладнано кабінет інформатики, кабінети з мультимедійними проекторами та телевізорами. Комп’ютерами та розмножувальною технікою забезпечено частину навчальних кабінетів предметних кафедр, методичний кабінет, шкільну бібліотеку.
Проект «Здоров’я» забезпечений відповідною матеріальною базою: спортивний зал, майданчик зі штучним покриттям. За всі роки існування школа займала призові місця в районній учнівській спартакіаді. Учні школи були членами команди «Борекс», яка у 2000 році виборола у Артеці І місце у турнірі «Шкіряний м’яч». Скринник Дмитро – чемпіон України з вільної боротьби. Вільною боротьбою займаються учнів 10-11 класів, які беруть участь у Всеукраїнських турнірах та стають їх призерами (Нестерук В., Остапенко О., Акілов Ж., Романюк Т.).
У школі діє секція боксу, яка теж має своїх переможців обласних змагань.
Творчий дух педагогічного колективу, його неспокій і небайдужість, прагнення мислити і діяти нестандартно – передумова і запорука всіх перемог і звершень!