ОСОБИСТА БЕЗПЕКА при перебуванні у місцях масових скупчень людей

by Redaktor
1

В умовах перебуванні у місцях масових скупчень людей необхідно дотримуватись основних правил поведінки, які забезпечать вашу особисту безпеку, допоможуть зберегти здоров’я, психічний стан та життя.

Заходи безпеки в метро, підземних переходах тощо

Під час проведення масових заходів найбільш вірогідними є нещасні випадки та травми пов‘язані з штовханням сотень або тисяч людей, сконцентрованих в вузьких проходах до ескалатору, на платформах метрополітену, у підземних переходах тощо.
«Скупченість» людей та стан «відійти нікуди» – головна визначальна риса небезпеки в метро. Якщо людина переміщується в середині масового скупчення людей, він втрачає свободу маневру і відчуває на собі ефект «воронки», коли багато людей проштовхується в один вузький отвір.

В умовах панічної давки, через неправильно вибране місце, можна бути витягнутим на ескалатор і тоді залишитись не тільки із синцями, а й з травмами.

При штовханні, при знаходженні у натовпі, велику загрозу життю становлять колони, скляні вітрини, краї платформ, (можливість падіння на колії, які знаходяться під високою напругою).

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Не знаходьтесь близько до стін, колон, скляних вітрин, країв платформ.

Колії у метро знаходяться під високою напругою, що у разі падіння на них призводить до миттєвої смерті людини.

Не користуйтесь метро, підземними переходами, якщо ви бачите велику скупченість людей у цих місцях.

Як врятуватись у місцях масового скупчення людей

Головні чинники небезпеки – це обмежений простір та скупченість неорганізованих людей. Детонатором, який перетворює мирних людей у агресивних є паніка, яку викликає стихійне лихо, масове невдоволення тощо. Закон, який панує у цей момент – «підлеглість кожного всім».

Що треба робити?

  • Не піддаватися емоційним проявам оточуючих осіб (заклики, істеричні прояви тощо);
  • Намагайтеся не перейматися масовим психозом;
  • Якщо «заводитесь» , треба озирнутись навкруги, головне – не втратити здоровий глузд;
  • Контролюйте обстановку та стан людей, які знаходяться поруч з вами;
  • Шукайте людей, які не піддалися паніці, і мають здоровий глузд. Намагайтесь наблизитись до них.

Дії при давці у великій юрбі людей

Приборкайте свій страх!!!

Якщо Ви потрапили у лаву «воронки» великого скупчення людей, позбавтесь від усіх ріжучих та колючих предметів, виступаючих із кишень.

Необхідно зняти окуляри, зняти з шиї косинки, намиста, міцні срібні та золоті ланцюжки, заплічні сумки.

Не вступайте у конфліктні стосунки з людьми.

Намітьте можливий шлях вашого виходу з великого скупчення людей і притримуйтесь його;

При виникненні стрілянини не проявляйте непотрібної цікавості та по можливості залиште небезпечне місце.

Якщо ви опинились у зоні вогню, то слід негайно лягти на землю, закривши голову руками. Доки ведеться вогонь не робіть спроб піднятися або перебігти у інше місце.

При спілкуванні з озброєними людьми (представниками правоохоронних органів, військових формувань, загонів самооборони тощо) не провокуйте конфліктні ситуації, виконуйте їх розпорядження.

При появі військової техніки (бронетранспортерів, танків тощо) не підходьте до них, пам’ятайте що у їх водіїв обмежене поле зору.

Будьте людяними!!!

 

Бучанська районна філія Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»

 

 

Читати також