На варті символів незламності: як Ajax захищає роботи Бенксі в Бородянці та інших містах

by hostwx

22 лютого заступник голови Київської ОВА Олег Торкунов та в.о. селищного голови Георгій Єрко зустрілися в Бородянці з представниками ЗМІ в рамках презентації проєктів збереження робіт знаменитого вуличного художника Бенксі.

Ajax Systems за ініціативи Київської обласної військової адміністрації та органів місцевого самоврядування реалізували рішення для захисту та збереження робіт всесвітньо відомого художника Бенксі у Київській області. Щоби захистити малюнки від можливого вандалізму та погодних умов, на 4 роботах Бенксі в Бородянці, Ірпені, Горенці встановили бездротову систему безпеки Ajax із підключенням до цілодобового моніторингу охоронної компанії «Шериф». Відтепер на будь-які спроби викрасти або зіпсувати малюнки миттєво реагуватиме швидка група охорони. Малюнки знаходитимуться під захистом, доки їх не буде переміщено в музей.

– Україна – молода, сильна держава, вона не зламається і буде переможцем, – зазначив Олег Торкунов, заступник голови Київської ОДА. – Для нас було головним зберегти ці графіті, тому що це  – нововиявлена культурна та історична спадщина… Сьогодні за допомогою компанії Ajax ми вирішили І етап її збереження. За це ми їм дуже вдячні – за цю допомогу, безкорисну допомогу.

Ним також повідомлено на пресконференції, що відбудеться відповідний конкурс архітектурних проєктів у кожній із громад, де є роботи Бенксі. Натепер датчики руху та удару фіксують спроби пошкодження чи підступу до об’єкта, вмикають вуличну сирену поруч та через централь системи безпеки передають сповіщення до охоронної компанії. Для захисту робіт від впливу зовнішніх чинників встановили прозорі протиударні стінки з полікарбонату. А на місці малюнку в Бородянці, де зображено дзюдоїста, додатково встановили тимчасову захисну споруду. Всередині неї за допомогою датчика LifeQuality з сенсорами температури, вологості та CO2, а також реле керування WallSwitch буде підтримуватися мікроклімат, щоб малюнок не зіпсувався. Для розгортання такої системи захисту знадобилися 21 датчик і 5 централей системи безпеки. Датчики незалежні від постійного живлення, а головна централь може знаходитися у віддаленому приміщенні: хаб тримає зв’язок з датчиками на відстані до 1700 метрів та повідомляє охоронну компанію про тривогу менш ніж за 0,15 секунди.

В.о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко у виступі підкреслив, що відбудеться громадське обговорення щодо  місця розміщення графіті, аби зберегти їх для нащадків у відновленій, відбудованій Бородянській тергромаді.

 – Захист стріт-арту – це дуже важка інженерна задача, в світі він не охороняється, – наголошує Валентин Гриценко, маркетинг-директор Ajax Systems. – Але війна вносить свої корективи і потрібно зберегти ці витвори мистецтва для майбутніх поколінь. Кожна картина по-своєму захищена, це унікальні рішення щодо того, як максимально їх уберегти.

У прес-конференції також узяв участь генеральний директор компанії «Шериф» Максим Туренко, який запевнив у надійності охорони цих робіт.

 Роботи вуличного художника Бенксі зʼявилися в українських містах восени 2022 року. Відтоді вони стали одними із символів підтримки України. У грудні 2022-го одну з робіт намагалися викрасти, тому було ініційовано проєкт із захисту малюнків. Це не перша ініціатива компанії Ajax Systems із захисту мистецтва та культурних пам’яток як в Україні, так і за кордоном. Так, у 2021 році під постійним наглядом системи Ajax перебував оригінал Конституції Пилипа Орлика латинською мовою, розташований в історичній будівлі Софійського собору. Того ж року систему захисту Ajax встановили у Пархомівському музей ім. П.Ф. Луньова. Крім того, захист Ajax отримав об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО в Норвегії — дерев’яну архітектуру міста Берген. Про Ajax Systems Ajax Systems — найбільший виробник систем безпеки в Європі. У продуктовій лінійці Ajax понад 70 бездротових та дротових пристроїв безпеки для охорони приміщень та вулиці. Сьогодні Ajax захищає понад 1,8 млн користувачів у 169 країнах світу. Компанію обрали 150 тис. професіоналів по всьому світу.

   

Читати також