Лелеченьки: на Київщині лелеки повернулися в гнізда, що встановили енергетики ДТЕК

by hostwx

На Київщину повернулися лелеки. Птахи оселилися в гніздах на спеціальних захисних платформах, які за останні 3 роки встановив ДТЕК Київські регіональні електромережі на електроопорах. Це допомогло убезпечити птахів та запобігти відключенням світла у клієнтів через їх обрушення на проводи. У 2023 році, попри війну і спрямування всіх зусиль на підтримку балансу енергосистеми та відновлення мереж після бойових дій, енергетики продовжують слідувати цілям сталого розвитку ГД ООН. Вони і надалі стежитимуть за станом гнізд на захисних конструкціях.

«У 2022 році через війну компанія була змушена спрямувати всі зусилля та ресурси на відновлення зруйнованої електроінфраструктури. Проте ми не полишаємо наш добрий проєкт #Лелеченьки. Зрозуміло, що через війну в країні компанія змушена реалізовувати такі проєкти у менших масштабах. Але, ми продовжуємо оберігати лелек і разом з тим захищаємо клієнтів від аварійних відключень світла», – розповіли у компанії.

У 2023 році, попри зосередження всіх зусиль компанії на аварійно-відновлювальних роботах після обстрілів, спеціалісти ДТЕК Київські регіональні електромережі продовжують дбати про птахів.

Крім того, упродовж теплої пори року енергетики обстежать повітряні лінії електропередачі. Вони зафіксують місця на електроопорах, де птахи облаштували собі оселі. Якщо такі гнізда перебувають в аварійному стані — їх укріплять. Якщо не трапиться непередбачуваних ситуацій, роботи проведуть восени, коли птахи відлітають у вирій.

Переглянути відео як енергетики перевірили безпечні платформи можна за посиланням.

Київська область одна з найсприятливіших для гніздування птахів. Лелеки доволі часто облаштовують гнізда на електроопорах поблизу будинків людей. Але таке сусідство є небезпечним для птахів й нерідко шкодить електромережам. Тому, спеціалісти ДТЕК встановлюють спеціальні конструкції. Загалом з 2020 року в Київській області перенесено на безпечні платформи 103 гнізда.

ДТЕК облаштовує гнізда лелек з 2013 року. Останні три роки компанія робить це в рамках масштабного еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки. Встановлення спеціальних конструкцій для птахів — продовження політики ДТЕК зі сталого розвитку та виконання Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи.

Читати також