Київська область: рятувальники відкрили сезон ліквідації перших пожеж сухої рослинності

by hostwx

З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду зростає кількість пожеж в природніх екосистемах, так уже зафіксовано перші пожежі сухої рослинності (очерету, трави, листя, чагарників, самосіву лісових насаджень) на території Бучанського району.

Для прикладу, 2 березня о 17 годині 44 хвилин на пункт зв’язку 31-ДПРЧ смт Бородянка надійшло повідомлення про загоряння трав’яного настилу пойми р. Здвиж. На місце виклику направлено черговий караул 31-ДПРЧ смт Бородянка.

О 18 год 05 хв по прибуттю на місце події за зовнішніми ознаками вогнем пройдено ділянку на площі 10 га трав’яного настилу. Рятувальники приступили до гасіння пожежі на площі 1 га, біля присадибних ділянок громадян. Пожежу локалізовано о 18 год 15 хв.

Інспекторський склад Бучанського РУ ГУ ДСНС України у Київській області закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки на трав’янистій підстилці.

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях –  це може призвести до загорання торфовищ та виникнення лісових пожеж та зернових культур! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої трави, стерні  неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.

Рятувальники наголошують на трьох принципових позиціях:

  1. Не спричиняти спалювання сухої рослинності!
  2. При виявлені пожежі негайно інформувати за номером 101, вживати заходів щодо своєчасного гасіння пожеж на початковому етапі виникнення горіння!
  3. Не залишатись осторонь, а всебічно сприяти фіксації правопорушень, пов’язаних із випалюванням рослинності та допомогати підрозділам ДСНС та Нацполіції у виявлені правопорушників – паліїв.

ДСНС України попереджає, що згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 77-1, самовільне випалювання рослинності або її залишків: випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн до 6120 грн і на посадових осіб – від 15300 грн до 21420 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 грн до 12240 грн і на посадових осіб – від 21420 грн до 30600 грн.

Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище та спільно вживаймо заходів до правопорушників!

Читати також