КП БСР «Бородянкатеплопостачання»: підприємство оновлено і модернізовано

by hostwx

В.о. селищного голови Георгій Єрко зазначає, що, з перших днів деокупації Бородянської тергромади, серед багатьох нагальних питань, які постали перед Бородянською селищною радою і потребували невідкладного вирішення, було налагодження сталого водопостачання і водовідведення. Під час окупації Бородянщини технікою російських військ та їхніми бомбардуваннями й обстрілами значно пошкоджено як відповідні мережі, так і цілеспрямовано знищено/викрадено обладнання та автомобілі КП БСР «Бородянкатеплопостачання».

Проте, завдяки потужній роботі керівництва та фахівців Бородянської селищної ради з волонтерами, благодійними фондами і організаціями, підтримці Київської ОВА та колег із сусідніх громад, щоденній невтомній роботі колективу «Бородянкатеплопостачання» натепер практично все відновлено, збільшився парк техніки, на випадок відсутності енергопостачання в наявності генератори різної потужності.

З перших чисел квітня, як підкреслює головний інженер підприємства Олександр Тищенко,  першим відгукнувся Червоний Хрест України, від якого отримано дороговартісне зварювальне обладнання для пошкоджених мереж, насосне обладнання для котелень, гідркомпенсаційні баки, запірну арматуру, ремонтні хомути, труби, фітинги для запуску водопостачання/водовідведення, цеоліт для знезалізнення води. Протягом року надійшло 2 потужних екскаватора, спеціалізований автомобіль для перевезення питної води, сучасний автокран, генератори на 8 кВт для котелень закладів освіти та на 30 кВт для Бородянської ЦРЛ. Спільно з Асоціацією «Укрводоканалекологія» – трансформатор для відновлення підстанції котельні Бородянського професійного аграрного ліцею. Чеська некомерційна неурядова організація «Людина в біді» допомогла Бородянській ОТГ відновити артезіанські свердловини, поставила насосне обладнання та шафи керування для насосів, які були пошкоджено та розграбовано російськими окупантами. Французька міжнародна неурядова організація Acted– відремонтувати станцію другого підйому і теж надала насосне обладнання. Також від французької Oxfam отримано асенізаторський і незабаром надійде каналопромивочний автомобіль, що дуже важливо для функціонування каналізаційних мереж. Від міста Гданськ у травні 2022 року надійшло обладнання для відкачування стоків у затоплених каналізаційних станціях, а пізніше відповідний спеціальний автомобіль. Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ забезпечив Бородянську тергромаду потужними генераторами, завдяки яким у «Бородянкатеплопостачання» є можливість підіймати та подавати воду двома свердловинами в смт Бородянка, перекачувати стоки на очисні споруди за відсутності електроенергії, а також 3 генератори для котелень, у т.ч. для Бородянського будинку-інтернату. Також від цього Фонду отримано запчастини для ремонту електрообладнання, що дуже важливо для обширної електромережі.  Міжнародна організація з міграції забезпечила організацію та проведення гідродинамічної очистки та промивки складної ділянки в 1 км центрального каналізаційного колектору від будівельного сміття, яке потрапило туди внаслідок бойових дій.

Натепер, завдяки БФ «NEW WAY» завершується ремонт та буде встановлено меблі в лабораторії, яка буде найбільш сучасною в усій Київській області за рахунок отриманого обладнання від Червоного Хреста України. Агентство США з міжнародного розвитку(USAID) поставило блочно-модульну сучасну котельню з погодорегулюванням для дитсадка «Буратіно», трасопошукову систему для визначення точного знаходження мереж на випадок їхнього пошкодження, 3 насоси з шафами управління. Крім благодійних організацій та міжнародних партнерів Бородянська територіальна громада щиро вдячна за ефективну вчасну допомогу фахівцям ПрАТ АК «Київводоканал» та КП «Бояркаводоканал».

Як підкреслює директор КП «Бородянкатеплопостачання» Віктор Розуменко, завдяки такій небаченій потужній допомозі підприємство оновлено і модернізовано, роботи тривають, і головне, що під час війни жителі громади отримують чисту воду, в закладах освіти, медицини і культури тепло, не зважаючи на всі складнощі.

Читати також