Колишній губернатор штату Нью-Йорк Джордж Патакі відвідав Бородянську тергромаду, де відбулась його зустріч із бородянцями на заняттях з надання першої допомоги

by hostwx

3 червня відомий політик, меценат і благодійник, колишній губернатор штату Нью-Йорк Джордж Патакі відвідав Бородянську тергромаду. В Бородянці відбулась його зустріч на заняттях з надання першої допомоги з мешканцями ТГ за участі в.о. селищного голови Георгія Єрка, заступника селищного голови Костянтина Мороза та селищних депутатів.

Цього дня в Бородянському палаці культури імені Тараса Шевченка ГО «Task Force Antal (TFA)» з м. Нью-Йорк і його українською філією ГО «Українська група Антал (ГО УГА)» м. Львів організовано навчання для цивільного населення, що не має спеціальної медичної освіти. Модератором виступив заступник Бородянського селищного голови Костянтин Мороз. Заняття проводив експерт світового рівня Марк Анталь. Метою було навчити людей надавати першу домедичну допомогу, таку як зупинка кровотечі, кульові та скалкові поранення, аби зберегти життя потерпілого до прибуття професійних рятівників-лікарів. Після цікавого практичного семінару, на якому було детально роз’яснено як використовувати оклюзійну пов’язку, як тампонувати кульове поранення, як накладати джгут із воротком, кожен мав змогу самостійно накласти джгут на волонтера і закріпити отримані навички. Також учасники навчання отримали медичні аптечки для надання першої допомоги при пораненнях, кровотечах та опіках.

Звертаючись до присутніх, Джордж Патакі підкреслив:

  • Коли розпочалась війна, я та мої друзі вирішили, що ми не можемо просто так сидіти, склавши руки. Ми організувалися та на постійній основі приїжджаємо та доставляємо гуманітарну допомогу до України. Ми вже були в багатьох куточках України, доставляючи медикаменти, їжу, обігрівачі, житло, генератори.

 Політик надалі розповів, що разом із Марком Анталь та його групою, до складу якої входять кращі фахівці ССО, навчали громадян різних країн, як зберегти життя під час атак дронами та ракетами, як надати допомогу собі та оточуючим у разі поранення.

Також Джордж Патакі підкреслив:

  • Ми могли би бути в будь-якій точці України, але ми захотіли бути тут… Ви були тими, хто отримав найбільш тиранічне поводження з боку загарбників від самого початку. І ви – знову вільні, ви відновлюєтесь. Ми пишаємося вами!

В.о. селищного голови Георгій Єрко тепло й щиро подякував американському політику та всій команді гостей:

– Ми вдячні вам за підтримку нашої громади, за підтримку нашої держави і за те, що ви – надійне плече, яке сьогодні підтримує всю Україну!

На згадку про візит до Бородянки Джорджу Патакі було подаровано керамічного півника, як символ незламності Бородянки, його вручив американському політику депутат Бородянської селищної ради Павло Остапченко. Бородянська громада теж отримала символічні подарунки – Державний Прапор США, який випав із будівлі Веж-близнюків у Нью-Йорку під час терористичного акту 11 вересня 2001 року. Джордж Патакі підкреслив, що вони довго думали, якій українській громаді його подарувати, та після відвідин Бородянської тергромади і ознайомлення з її історією, зрозуміли, що прапору місце саме тут!

     

Читати також