Інтерв’ю з директором КП БСР “Бородянкатеплопостачання” Віктором Розуменком

by hostwx

Віктор Розуменко: Про стан підприємства, обґрунтування намірів підвищити тарифи на водопостачання/водовідведення та подальші перспективи

– Комунальне підприємство Бородянської селищної ради «Бородянкатеплопостачання» надає послуги з водопостачання, водовідведення та теплопостачання (маємо 20 котелень). Під час окупації наше підприємство дуже постраждало, мережі потребують капітального ремонту і оновлення. Також нагадаю мешканцям громади, що ми відновили водопостачання вже у квітні 2022 року, відразу після деокупації і ще до того, як у Бородянці з’явилась електроенергія, тоді у нас працювало 7 людей, які навіть не мали за це зарплати. Що стосується штату, то зі 180 працівників наразі працює лише 130, яким за минулий рік, не зважаючи на велике навантаження, не нараховувалось жодної премії. Ми дуже потребуємо кваліфікованого персоналу для роботи на новому сучасному обладнанні, наданому нам благодійними організаціями та донорами, проте на наявну заробітну плату це зробити важко.

Те, що ми подали інформацію про наміри підвищення тарифів, ще не є їхнім підвищенням, бо для цього має бути відповідне рішення виконкому та затвердження сесією Бородянської селищної ради. З 2021 року і натепер діючий тариф для мешканців квартир у багатоповерхових будинках складає 63,42 грн., з них за водопостачання –  30,19 грн. за метр куб. і водовідведення – 33,23 грн. (пропонується 43,18 та 48,56 грн. відповідно). Цей тариф розраховано з урахуванням тодішнього прожиткового мінімуму, який складав 2070 грн., тоді як зараз 2684 грн. До того ж, зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, обслуговування техніки, спецодягу – все це здорожчало вдвічі і більше. Потрібно враховувати й те, що ми утримуємо очисні споруди, на відміну від сусідніх громад, які їх не мають, і це теж додаткова стаття витрат. Крім цього, у підприємства суттєво зменшились обсяги постачання послуг, оскільки військами російської федерації знищено в Бородянській тергромаді велику кількість житлових осель і адмінбудівель. Якщо до лютого 2022 року ми постачали споживачам 462 тис. м куб. у місяць, то тепер лише 302 тис. м куб. Зверніть увагу: в сусідніх громадах на кілометр трубопроводу є 300 абонентів, тоді як у нас 30. Між тим, він потребує аналогічного обслуговування, не залежно від кількості споживачів.

За нашими попередніми розрахунками, якщо ми не підвищимо тарифи, то підприємство має прогнозований збиток майже 6 млн. грн. на цей рік. Ми не зможемо оплачувати електроенергію, накопичимо борги, не зможемо здійснювати ремонти мереж і врешті-решт будемо змушені обмежити водопостачання. Між тим, борг по оплаті населенням комунальних послуг складає біля 500 тис. грн., організаціями – 1,5 млн. грн.

Альтернативним вирішенням питання може бути компенсація різниці в існуючих та нових тарифах за рахунок бюджету Бородянської тергромади. Наприклад, у сусідній Іванківській громаді нашим колегам повністю відшкодовують витрати на електроенергію, паливно-мастильні матеріали та матеріали для капітального ремонту. Ще можливий варіант повернення різниці в тарифах за рахунок державного бюджету, за умови наявності коштів, і ми подали відповідне звернення до обласного Департаменту.

Наостанок зазначу, що за підсумками минулого року підприємством перераховано в бюджет Бородянської тергромади податків на суму 2 млн. 300 тис. грн.

Зазначене питання розглядатиметься найближчим часом відповідними комісіями Бородянської селищної ради – комісією з питань розвитку, бюджету та фінансів, реалізації державної регуляторної політики, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків, комісією з питань комунальної власності, приватизації, транспорту, підприємництва, житлово-комунального господарства, енергозбереження, розвитку інфраструктури та телекомунікацій, тощо.

Читати також