Головне управління ДПС у Київській області інформує

by Redaktor
податкова

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Управління інформаційної взаємодії
04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а
телефон (факс) 246-23-40

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected] 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

З початку поточного року в місцеві бюджети пристоличного регіону надійшло майже 6,1 млрд грн від платників податків

З початку поточного року в місцеві бюджети пристоличного регіону надійшло майже 6,1 млрд грн від платників податків, повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Вона зауважила, що у порівнянні з відповідним періодом 2023 року цей показник зріс на 34%, що становить додаткові надходження на суму 1,6 млрд грн.

Зокрема, у розрізі основних платежів платники забезпечили зростання у сплаті податку на доходи фізичних осіб на 27% порівняно з минулим роком, що склав 3,5 млрд грн.

Малий та середній бізнес збільшили відрахування єдиного податку майже на 72%, що становить 1,2 млрд грн.

Землекористувачі спрямували до бюджетів територіальних громад Київщини 472,0 млн грн, що на 11% більше, ніж у минулому році.

Власники нерухомості сплатили 214,8 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що становить майже на 23% більше, ніж минулого року.

Крім того, до місцевих бюджетів сплачено 302,6 млн грн акцизного податку, що перевищує на 34% надходження 2023 року.

Декларування доходів –  підтримка громадянами фінансової стабільності держави

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що в Україні з 01 січня до 01 травня 2024 року  триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році.

Відповідальне ставлення громадян до виконання конституційного обов’язку щодо подання декларації про майновий стан і доходи та сплати податків і зборів в порядку і розмірах, встановлених законом, підтримує фінансову стабільність нашої держави, зокрема своєчасне фінансування державних програм соціального спрямування.

Фізичні особи – контролюючі особи одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи – до 1 травня 2024 року, зобов’язані подавати Звіт про КІК

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ фізичні особи – контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

До Звіту в обов’язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії (далі – КІК), що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

Громадяни – власники земельних ділянок до 01 травня мають подати заяву для застосування пільги

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що у разі якщо фізична особа станом на 01 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, встановлених  п. 281.2 ст. 281 ПКУ, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги – п. 281.4 ст. 281 ПКУ.

Визначення ФОП граничного обсягу доходу відповідної групи платників ЄП  після переходу зі спрощеної системи з особливостями оподаткування на попередню групу платників ЄП

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 30.06.2023 № 3219-ІХ внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, який доповнено новим п. 9 прим. 1 щодо особливостей переходу СГ, які використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, на систему оподаткування, на якій такі платники перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

З урахуванням п.п. 9 прим. 1.4.3 п.п. 9 прим. 1.4 п. 9 прим. 1 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, у 2023 звітному році обсяг доходу для відповідної групи платників єдиного податку, встановлений п.291.4 ст.291 ПКУ, визначається пропорційно до кількості календарних місяців поточного календарного року, протягом яких платник єдиного податку не застосовував особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

За І квартал 2024 року платники пристоличного регіону спрямували до зведеного бюджету більше 14,1 млрд грн податків, зборів та платежів

За І квартал 2024 року платники пристоличного регіону спрямували до зведеного бюджету більше 14,1 млрд грн податків, зборів та платежів. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДПС у Київській області Юліана Козаченко. Зокрема, зазначається, що до Державного бюджету за січень-березень сплачено 8,0 млрд грн. Місцеві бюджети, у свою чергу, отримали майже 6,1 млрд грн. Надходження Єдиного внеску складають 5,0 млрд грн.

“Дякуємо кожному платнику за своєчасну сплату податків, адже здатність держави задовольнити нагальні потреби Збройних та суспільства залежить від сумлінності кожного громадянина та представника бізнес спільноти. Ми сподіваємось, що тенденція до добровільності сплати податків зростатиме і у подальшому, що, у свою чергу, веде до стабільності наповнення як державного, так і місцевих бюджетів”, – підкреслила Юліана Козаченко.

Деклараційна кампанія 2024 фінішує 30 квітня 2024 року

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2023 року, добігає кінця 30 квітня 2024 року.

Шановні громадяни, виконайте свій конституційний обов’язок, подавши податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплативши  задекларовані суми податку на доходи фізичних осіб і військового збору,  – зробіть свій внесок у  фінансову підтримку держави!

Сервіс ДПС ЗІР – якісні інформаційно-довідкові послуги для суспільства

ГУ ДПС у Київській області повідомляє платників щодо можливості отримання якісних інформаційних послуг шляхом  використання сервісу ДПС «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (далі – ЗІР), доступ до якого здійснюється через вебпортал ДПС, або безпосередньо через будь-яку пошукову систему в мережі інтернет.

Робота ЗІР спрямована на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною та повною довідковою інформацією у вигляді, зокрема, відповідей на запитання із 37 напрямів; нормативними та інформаційними документами; актуальними ставками податків; інформацією щодо останніх змін в податковому законодавстві, щоденною підбіркою відповідей на двадцять актуальних запитань; податковим календарем, який містить систематизовану інформацію про терміни сплати податків і зборів, платежів, подання звітності до органів ДПС.

Користувачі ЗІР мають можливість оцінити якість відповідей на запитання, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментар чи пропозицію до них, а проведений аналіз та опрацювання таких коментарів дозволяє забезпечувати надання якісних інформаційно-довідкових послуг.

За порушення законів з питань оподаткування передбачена відповідальність

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до ст.111 ПКУ, за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі  види юридичної відповідальності:

  • фінансова;
  • адміністративна;
  • кримінальна.

Фінансова відповідальність, що встановлюється згідно з ПКУ, застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

Притягнення фізичної особи або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє ФО чи посадових осіб ЮО від юридичної відповідальності інших видів.

Щодо реєстрації неприбуткових установ/організацій після державної реєстрації новоствореної установи (організації) або державної реєстрації змін до відомостей про ЮО

ГУ  ДПС у Київській області інформує, що з урахуванням змін, внесених ЗУ від 23.02.2024  №3603-ІХ до ПКУ, передбачено можливість внесення установ та організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) у разі подання в установленому порядку документів для внесення до Реєстру під час або протягом 10 днів з дня державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

Якщо за результатами розгляду цих документів установа (організація) внесена до Реєстру, така установа (організація) для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств вважається неприбутковою установою (організацією) з дня державної реєстрації створення юридичної особи або з дня державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу – п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 ПКУ.

Терміни розгляду скарги на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, якщо платник виявив бажання взяти участь у розгляді скарги

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п.56.23.3 п.56.23 ст.56 ПКУ, скарга на рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Термін розгляду скарги не може бути продовженим.

Звертаємо увагу платників податку, що ЗУ від 23.02.2024  №3603-ІХ внесені зміни до ПКУ, зокрема, 16 червня 2024 набирає чинності нова редакція п.п.23.3.3 п.23.3 ст.23 ПКУ, згідно з якою скарга на рішення, передбачені цим пунктом, розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, протягом:

  • 10 календарних днів, наступних за днем отримання такої скарги, якщо платник податків, який подав скаргу, не виявив бажання взяти участь у розгляді скарги;
  • 30 календарних днів, наступних за днем отримання такої скарги, якщо платник податків, який подав скаргу, виявив бажання взяти участь у розгляді скарги.

Термін розгляду скарги не може бути продовжений.

Яким чином ФО – громадянин, яка не є СГ, може отримати інформацію про наявність (відсутність) у неї податкового боргу

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що  фізична особа – громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».
У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).

ФОП – платники ЄП першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на ТОТ, мають право не сплачувати єдиний податок

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що п.11 підрозд.8 розд. ХХ ПКУ встановлено, що з 01 серпня 2023 року ФОП – платники ЄП першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих РФ територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.

При цьому такі особи не заповнюють декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за період, в якому відповідно до абзацу першого цього пункту єдиний податок не сплачувався.

Мораторій на проведення податкових перевірок скасований

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що Законом України від 09.11.2023 №3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» (далі – Закон №3453-ІХ) скасовано мораторій на проведення документальних перевірок під час воєнного стану.

Закон №3453-ІХ набрав чинності з 08.12.2023, ним внесені зміни до п.69 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, а саме, доповнено пункт 69 новим підпунктом 69.352, яким встановлено : що з 1 грудня 2023 року по 31 грудня 2024 року включно до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені суб’єкти господарювання, які мають визначені ризики.

Несвоєчасна сплата узгодженої суми грошового зобов’язання протягом встановлених  строків

ГУ  ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до статті 124 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі цього Кодексу чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

  • -5 % погашеного податкового боргу при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати;
  • -10 % погашеного податкового боргу при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати – п.124.1 ст.124 ПКУ.

Такі ж дії, вчинені умисно:

  • -25 % несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання – п.124.2 ст.124 ПКУ;
  • -50 % несвоєчасно сплаченого грошового зобов’язання при повторній протягом 1095 кал. днів умисній несвоєчасній сплаті або при простроченні сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів – п.124.3 ст.124 ПКУ.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected] 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast\

ГУ ДПС у Київській області

Читати також