ДТЕК Київські регіональні електромережі інвестує в оновлення мереж Київщини понад 800 мільйонів гривень

by Redaktor
ДТЕК Київські регіональні електромережі інвестує в оновлення мереж Київщини

У 2024 році в рамках своєї інвестиційної програми ДТЕК Київські регіональні електромережі продовжить модернізацію ключових енергооб’єктів області. Зокрема в районах, що розбудовуються швидкими темпами, – Обухівському, Бучанському та Фастівському. Це допоможе енергетикам підвищити надійність електропостачання для мешканців та низки соціально важливих об’єктів. Підприємство інвестує в оновлення об’єктів понад 800 мільйонів гривень.

«ДТЕК Київські регіональні електромережі продовжує створювати інфраструктуру для відбудови України і відновлення економіки. Загальний обсяг інвестиційної програми становитиме 823 мільйони гривень у 2024 році. Завдяки будівництву нових ліній, підстанцій та модернізації існуючих, ми мінімізуємо аварійні ситуації і забезпечимо стабільну роботу електромережі Київщини, зокрема регіонів з енергетичним дефіцитом», – наголосив Віталій Шайда, генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі.

В Обухівському енерговузлі цьогоріч розпочнуться роботи з будівництва нової кабельної лінії, що забезпечить резервне живлення для 7 підстанцій. Завдяки цьому при аваріях буде можливість зменшити тривалість відключення у клієнтів. Добудувати лінію ОСР планує в 2025 році. Також на Обухівщині енергетики виконають реконструкцію високовольтної підстанції. Разом ці енергооб’єкти підвищать надійність і якість електропостачання для понад 17 тисяч родин.

У Бучанському районі енергетики завершать реконструкцію трьох кабельних ліній. Це підсилить мережі, що дозволить їм витримувати більше навантаження. Такі лінії менш схильні до аварій, адже вони захищенні від несприятливих погодних умов. Для Борщагівської громади, яка наразі активно розвивається, ДТЕК Київські регіональні електромережі запустить масштабний проєкт з будівництва нової підстанції. Він триватиме до 2026 року.

В місті Фастів реконструюють кабельну мережу, яка потребувала розвантаження через зростаючий попит на електроспоживання. Це збільшить надійність електропостачання для майже 3 тисяч домівок.

У сфері цифровізації енергокомпанія цього року продовжить проєкт із впровадження автоматизованої системи диспетчерського управління SCADA. Вона допомагає диспетчерам бачити всю енергетичну систему області в режимі онлайн, контролювати режим її роботи та краще оцінювати критичну або аварійну ситуації. В разі аварії саме SCADA автоматично надсилатиме у чат-бот та на сайт повідомлення про відключення та повернення світла, то ж ви дізнаватиметесь про це за лічені секунди. Ця система є частиною розвитку «розумних» електромереж, які мають забезпечити безперебійне електропостачання.

Читати також