До уваги громадян та суб’єктів підприємницької діяльності

by hostwx
783d54ff9804e4cff4eef08333335f02 Xl

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

БОРОДЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

БОРОДЯНСЬКОГО РАЙОНУ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Від 05 березня  2020 року                                       №108  

Про звернення до суб’єктів підприємницької діяльності та громадян щодо утримання від  продажу та розміщення на кладовищах Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику

Розглянувши  лист КП БСР «Бородянське УЖКГ» від 29.01.2020 №18 щодо заборони  продажу та розміщення на кладовищах Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику, з метою забезпечення чистоти навколишнього природного середовища, зменшення кількості твердих побутових відходів, які засмічують землю та атмосферне повітря, продукти згоряння яких є токсичними і небезпечними для людини, переробка та утилізація яких потребує значних матеріальних витрат, зважаючи на те, що штучні “прикраси”, потрапляючи на сміттєзвалища, розкладатимуться протягом тривалого періоду часу, хімічні речовини, які виділяються при розкладанні пластику, потрапляють у підземні води, що становить небезпеку як для людей, так і для довкілля, враховуючи те, що утримання місць поховання не передбачає розміщення екологічно небезпечних штучних квітів, вінків на могилах у зв’язку з шкодою для навколишнього середовища, а порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян і суб’єктів підприємницької діяльності, з метою дотримання правил благоустрою населених пунктів громади та відповідно до ст.ст.33,40,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Бородянської селищної ради ВИРІШИВ:

  1. Звернутися до суб’єктів  підприємницької діяльності Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади щодо утримання від  продажу на території Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику.
  2. Звернутися до жителів Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади щодо утримання від  розміщення на кладовищах Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику.
  1. Рекомендувати Бородянському селищному голові:

–  внести питання про звернення до суб’єктів  підприємницької діяльності та громадян щодо утримання від  продажу та розміщення на кладовищах Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику на розгляд сесії Бородянської селищної ради;

–  при розробці нових Правил благоустрою Бородянської селищної ради внести  зміни щодо обмеження розміщення на кладовищах пластикових квітів, вінків та інших ритуальних товарів, виготовлених із пластику та інших неорганічних матеріалів, з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

  1. Виконавчому комітету, депутатам та виконавчим органам Бородянської селищної ради проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення про недоцільність використання штучних квітів та їх шкідливий вплив на природу,  позитивний досвід з використання живих квітів, екологічну шкоду, яку тягне за собою масове і неконтрольоване використання штучних квітів на кладовищах і на інших об’єктах благоустрою громади.
  2. Звернутись до релігійних організацій, які здійснюють діяльність на території Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади, щодо роз’яснення парафіянам та жителям громади про шкідливий вплив штучних квітів та вінків на навколишнє природне середовище.
  3. В.о.старост, КП БСР «Бородянське УЖКГ» організувати виготовлення та встановлення на кладовищах громади  інформаційних стендів (табличок) про обмеження використання мешканцями пластикових та інших штучних квітів та про їх шкідливий вплив на природу.
  4. Відділу освіти Бородянської селищної ради  зобов’язати керівників закладів освіти здійснювати широку роз’яснювальну роботу серед вихованців та учнів, з метою виховання культури застосування живих квітів, інформування учнів про значний шкідливий вплив штучних квітів на навколишнє природне середовище.
  5. Секретарю виконавчого комітету Бородянської селищної ради               Блащук О.В. ради оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Бородянської селищної ради.
  6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Бородянського селищного голову Сахарука О.В.

Селищний голова О.В.Сахарук

Читати також