Чи потрібно ставити новий штамп у паспорті після перейменування вулиці?

by hostwx

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні активізувалась антиколоніальна практика: по всій країні демонтують пам’ятники на честь радянських чи російських діячів та пов’язаних з рф історичних подій, а також перейменовують вулиці й інші топографічні об’єкти. У зв’язку з цим часто виникають запитання: чи потрібно змінювати документи після перейменування вулиць?

Відповідь: ні, документи, що посвідчують особу, міняти не потрібно.

Пояснюємо детальніше.

Якщо паспорт старого зразка (у вигляді книжечки), чи потрібно ставити новий штамп про реєстрацію?

Ні, не потрібно.

Відповідно до Закону України, відомості про зареєстроване місце проживання (перебування)/зняття зі зареєстрованого місця проживання (перебування) особи під час здійснення органом реєстрації відповідної реєстраційної дії до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (зокрема, до паспорта громадянина України), або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, не вносяться.

 Чи потрібно міняти виписку про реєстрацію, якщо паспорт у вигляді ІD-картки?

Документом, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей на дату та час його формування, є витяг із реєстру територіальної громади.

Для отримання витягу особа може звернутися як до органу реєстрації або Центру надання адміністративних послуг, так і згенерувати його через застосунок “Дія” після проходження електронної ідентифікації та автентифікації.

Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.

Читати також