Бородянська селищна громада вступила до Всеукраїнської асоціації громад

by Redaktor
Снимок экрана 2024 01 30 в 12.05.39

З метою налагодження міжрегіональної співпраці Бородянська селищна рада на своїй сесії прийняла рішення про вступ до Всеукраїнської асоціації громад та доручила в.о. селищного голови Ірині Захарченко та першому заступнику селищного голови Дмитру Негреші представляти інтереси громади у цій організації.

До «Всеукраїнська асоціація громад» (ВАГ), заснованої 2009 року, входить 900 органів місцевого самоврядування. Метою діяльності ВАГ є сталий розвиток сільських територій через розбудову самоврядування у територіальних громадах.

“Для Бородянської селищної громади за честь вступити до Всеукраїнської асоціації громад, яка з 2009 року постійно надає органам місцевого самоврядування інституційну, консультативну, організаційну та ресурсну підтримку. Нагадаю, що під час бойових дій у 2022 році Бородянська громада зазнала значних руйнувань. Повністю або частково було зруйновано 2234 об’єкти. Окупантами було зруйновано 80 багатоквартирних і 2116 приватних будинків, 10 шкіл та 6 дитсадків, 13 адмінзакладів, 7 закладів культури, 2 заклади соціального захисту, дороги та мережі життєзабезпечення мешканців громади. У Бородянці та селах громади досі не відновлено 28 багатоповерхових та 1062 приватних будинків. Понад 5000 мешканців громади не можуть повернутися додому через відсутність житла. Переконана, що наша співпраця з ВАГ буде корисною для відбудови і розвитку громади”, – повідомила в.о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко.

Пропозицію про вступ до ВАГ громада отримала від виконавчого директора асоціації Івана Слободяника під час форуму “Бородянка: майбутнє громади”, що відбувся у селищі 16 грудня 2023 року.

“Сьогодні Бородянська селищна громада потребує партнерської допомоги у відновленні пошкодженої та зруйнованої інфраструктури. Команда ВАГ надаватиме селищній раді всебічну допомогу, і зокрема, актуальну інформацію про можливості для відбудови постраждалого житла та соціальних об’єктів. Ми вже маємо позитивний досвід співпраці з Бородянською громадою по проєкту “Згуртовані Громади” (за підтримки USAID AGRO), в рамках якого мешканцям роздається насіння овочів”, – запевнив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

Читати також