Бородянський ЦНАП надає роз’яснення щодо єВідновлення

by hostwx
З 9 травня стартував механізм державної допомоги для відновлення житлових будинків, які мають незначні пошкодження — єВідновлення.
Усі громадяни, чия квартира, приватний будинок чи інше житлове приміщення були пошкоджені, тепер зможуть подати заявку на допомогу через застосунок Дія та отримати кошти для ремонту житла.
Йдеться, перш за все, про заміну вікон чи дверей, відновлення покрівлі тощо.
Програма не стосується тих людей, які зробили ремонт свого житла.
Алгоритм складається з трьох кроків:
– спочатку в Дії формуємо інформаційне повідомлення про пошкодження майна, якщо це ще не було зроблено, (подається тільки власником!!!)
– офлайн або онлайн створюємо банківську картку єВідновлення в одному з банків-партнерів або у застосунку Дія;
– подаємо заявку на компенсацію через Дію.
В подальшому буде можливість подати заяву на компенсацію через ЦНАП, управління соцзахисту або нотаріусів.
Після цього спеціальна комісія, створена при Бородянській селищній раді, опрацює заяву, огляне житло та ухвалить рішення щодо надання допомоги.
Сума допомоги вираховуватиметься комісією згідно з відкритим чек-листом, який був прийнятий Урядом. Чек-лист, як і сам порядок надання грошової допомоги, доступні за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/381-2023
 
Як використати кошти?
Кошти будуть перераховуватимуться громадянам на картку єВідновлення. Їх можна витратити протягом 1 року з моменту отримання ВИКЛЮЧНО на придбання будматеріалів та на послуги з ремонту житла. Оплатити їх можна буде виключно у безготівковій формі.
Список партнерів-учасників, у яких можна придбати будівельні матеріали та послуги, додаватимуться поступово й будуть представлені на сайті послуги https://erecovery.diia.gov.ua/.

Читати також