Бородянську територіальну громаду відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд

by hostwx

18 жовтня Бородянську територіальну громаду відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд. У Бородянці поважний гість зустрівся із в.о. селищного голови Георгієм Єрком та його заступником Костянтином Морозом. У складі делегації гостей також були директор з питань співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Андреас Хубер, менеджерка Проєкту  DECIDE Валентина Полторак, координатор з цифровізації регіонів швейцарсько-української Програми EGAP Сергій Гунько.

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо можливих шляхів подальшого співробітництва, щодо співпраці українського та швейцарського бізнесу, щодо дружніх стосунків між спільнотами у різних векторах розвитку громадянського суспільства. Зокрема, Клод Вільд зазначив:

– Для нас надзвичайно важливо й почесно бути тут… Високопосадовці й політики, які приїздять в Україну, вони бачать усі жахіття, через які пройшла країна, і вони повертаються в свою країну та впливають на рішення, які там приймаються, на виділення додаткових бюджетів на допомогу Україні. Таким чином, європейці можуть зрозуміти весь біль і всю трагедію України та бути солідарними з Україною.

Крім цього, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд висловив задоволення, що за допомогою таких партнерів як DECIDE, Програма EGAP, «Астарта-Київ» та інших оперативно визначено напрямки предметної допомоги Бородянській громаді, в тому числі, покращення надання мешканцям адміністративних послуг, допомога ІРЦ і дітям Бородянщини, наголосив, що співпраця – це насамперед партнерство, водночас, потрібно вчитися у українців стійкості та гідності в умовах жахливої російської агресії:

– Політики зараз багато говорять, яким буде відновлення, які інструменти, інституції задіяти для відновлення в Україні. А потрібно не говорити – потрібно приходити в конкретну громаду, включати всі можливі ресурси і працювати. І тоді ми побачимо, які моделі найбільш ефективні.

У відповідь в.о. селищного голови Георгій Єрко щиро подякував пану Послу за оперативну, цільову і вчасну підтримку та запропонував надалі напрацьовувати спільні економічні проєкти, здійснювати обмін культурними надбаннями.

Цього дня високі швейцарські гості відвідали в Бородянці Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами, із роботою якого їх ознайомила начальник відділу освіти Тетяна Кравчук та директор закладу Тетяна Рябущиць. Протягом двох тижнів за підтримки Посольства Швейцарії отримано суттєву допомогу щодо організації ремонту та переоснащення ІРЦ. Також Сергієм Гуньком передано Центру надання адміністративних послуг в особі його начальниці Світлани През мобільний кейс для надання адмінпослуг маломобільним верствам населення і сучасну комп’ютерну техніку для Бородянської селищної ради.

Бородянська тергромада висловлює щиру подяку Послу Швейцарії пану Клоду Вільду, пану Андреасу Хуберу, менеджерці Проєкту  DECIDE Валентині Полторак, Швейцарській агенції співробітництва та розвитку, Програмі EGAP, компанії “Астарта-Київ” та всім партнерам за всебічну підтримку, дружню європейськість і натхненне бажання допомагати Україні та Бородянщині.

Читати також