Бородянська тергромада радо вітала делегацію Литовської Республіки

by hostwx

19 квітня до Бородянки завітали почесні гості – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, Директор Департаменту розвитку співпраці Міністерства закордонних справ Литовської Республіки Раса Кайрєнє, представники Уряду. Литовська Республіка підтримала і підтримує нашу державу з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну як у військовій, так і в гуманітарних сферах. Спільно зі заступником голови Київської обласної військової адміністрації Миколою Бойком, в.о. Бородянського селищного голови Георгієм Єрком, заступником селищного голови Костянтином Морозом та депутаткою Київської облради Галиною Єрко делегація відвідала в Бородянці модульне містечко, де за кошти Литви  відтепер з’явився новий модуль для 36 родин, які втратили власне житло під час війни.

Як підкреслив Вальдемарас Сарапінас, війна, на жаль, триває, але Литва вже почала допомагати відбудовувати Україну, Литва буде з Україною завжди разом, до Перемоги. Натепер загальна сума коштів, інтегрованих в економіку України, складає майже 1 млрд. євро.

Микола Бойко наголосив, що, крок за кроком, відновлюються зруйновані військами рф міста і села Київщини:

– Ми розуміємо всі потреби і всі проблеми, з якими люди стикаються щодня. Що стосується Бородянки, то вже є напрацьований повний концепт відбудови і разом із Міністерством інфраструктури ми будемо робити все, аби ці процеси розпочались цього року.

Георгій Єрко щиро подякував литовським партнерам та друзям, а в їх особі – литовському народу, за ефективну і вагому підтримку Бородянської тергромади в реалізації соціально важливих проєктів, підкресливши, що проживання в модулях є тимчасовим і громада докладе максимум зусиль для відбудови житла, знищеного російськими окупантами.  Костянтин Мороз повідомив, що натепер розглядаються Меморандуми з Новопсковською громадою Луганщини та Маріупольською громадою, завдяки цьому їхні жителі теж зможуть проживати в модульному містечку в Бородянці.

Модульне містечко декороване відомим українським художником-муралістом Андрієм Пальвалем.

У другій частині візиту гості в супроводі начальниці відділу освіти БСР Наталії Новікової оглянули Бородянський ліцей, реконструкція якого відбувається за кошти Литовської Республіки (проєкт реалізує Центральне агентство з розвитку проєктів Литви). Роботи на об’єкті заплановано завершити до початку нового навчального року.

     

Читати також