Бородянська селищна рада інформує

by hostwx

Відповідно до  листа Офісу Генерального Прокурора, листа Бучанської районної ради восьмого скликання Київської області, Бородянська селищна рада інформує, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, вважаються такими, навіть якщо вони отримали паспорт РФ або «Л/ДНР»

Примушення окупаційною державою осіб, що перебувають під захистом, служити у своїх збройних чи допоміжних силах прямо заборонено ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 року.

За таких обставин, примус громадянина України до служби у збройних силах рф чи інших підконтрольних її збройних формуваннях, а так само примусове залучення громадян України до участі  у воєнних діях чи операціях проти оборони України, є порушенням законів i звичаїв війни, відповідальність за які передбачена ст 438 Кримінального Кодексу  України.

        Громадяни України примусово призвані на військову службу у рядах  військ рф, за наявності підстав, можуть бути визнані потерпілими у відповідних кримінальних провадженнях.

       Якщо громадянин України став свідком або потерпілим від зазначених незаконних дій представників ворожої сторони, йому необхідно повідомити про це правоохоронні органи.

       Під час розслідування злочинів цієї категорії, правоохоронним органам перш за все необхідно встановити факт та обставини примусу до служби у рядах супротивника (це може бути психологічний вплив або застосування сили та/або погроз її застосування відносно потерпілого чи його близьких тощо), осіб, які організували чи безпосередньо здійснювали призов ( це можуть бути працівники «військоматів», представники військово-політичного керівництва рф чи окупаційних адміністрацій), а також усвідомлення ними статусу  захищеної особи тощо.

     Відповідними обставинами можуть бути підтверджені показання свідків та потерпілих, оригінали або копії документів, що видані країною-агресором чи окупаційною адміністрацією, матеріали фото-, відеофіксація тощо».

 Виходячи з вищевикладеного, громадяни України, які примусово мобілізувались на службу до збройних сил ворога, мають можливість залишити таку службу, здатись в полон Збройним Силам України та отримати статус потерпілого від примусової мобілізації, доклавши обставини примусової мобілізації. Це дозволить їм не тільки зберегти життя, а й уникнути кримінальної відповідальності за державну зраду та участь у складі збройних сил рф чи підконтрольних їй «Л/ДНР», за умови, що під час служби вони не вчиняли інших злочинів.

Просимо внутрішньо переміщених осіб, що переїхали до Бородянської ТГ з тимчасово окупованих територій, донести цю інформацію до своїх близьких та знайомих, які залишись жити на окупованих територіях під час особистого спілкування. Це допоможе здійснити активну протидію пропаганді рф та примусового призову українських громадян, що мешкають на тимчасово окупованих територіях.

Читати також