Бородянку відвідала знімальна група Міжнародного товариства польських підприємців в Україні

by hostwx

20 січня Бородянку відвідала знімальна група Міжнародного товариства польських підприємців в Україні у складі Наталії Бужинецької та Юрія Лациса. Метою візиту було ознайомлення з місцевими історичними місцями, фактами та легендами, пов’язаними з Польським (або Січневим) повстанням 1863–1864 років,  одним з найвизначніших національно-визвольних виступів ХІХ сторіччя.

 Гостей у Бородянці зустріли завідувач сектором із питань комунікацій та інформаційної політики Бородянської селищної ОТГ Ірина Тюпа-Гришина, методист відділу культури, історик та краєзнавець Валентин Мойсеєнко, заступник голови Спілки поляків Бородянського району Віктор Трухан. Спільно вони відвідали курган на околиці Бородянки, де Валентин Мойсеєнко розповів історію загибелі тут групи польських студентів. Вони вирушили з Києва, аби приєднатись до повстання у Польщі, проте їх було знищено на околиці Бородянки  загоном царських військ. 

Цього дня для гостей також було проведено своєрідний екскурс іншими сторінками історії Бородянщини, що з давніх часів пов’язана з Республікою  Польщею.

Читати також