податкова

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Управління інформаційної взаємодії
04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а
телефон (факс) 246-23-40

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected] 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Хто  відповідальний за перерахування ПДФО до бюджету, якщо при виплаті ФО доходу, податковий агент не нараховував і не утримував податок

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що  відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

ПДФО сплачується/перераховується до відповідного бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки, небанківські надавачі платіжних послуг приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання платіжної інструкції на перерахування цього податку до відповідного бюджету або платіжної інструкції на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений ст. 35 прим. 1 ПКУ – п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ.

Отже, відповідальним за сплату/перерахування ПДФО до бюджету є податковий агент.

Строк служби РРО

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що  відповідно до п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою Кабміну України від 12.05.2004  №601, строк служби –  це строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів. Строк служби реєстраторів розрахункових операцій встановлює виробник.

Якщо виробником/постачальником не встановлено строку служби (а це здебільшого стосується старих моделей касових апаратів), слід керуватися нормою щодо семирічного з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев’яти років від дати випуску, строку служби апарата.

Інформація про актуальні реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів

ГУ ДПС у Київській області  повідомляє, що для своєчасного інформування про реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів, відкритих Державною казначейською службою України, на офіційному субсайті ГУ ДПС у Київській області  розміщується та оновлюється інформація про актуальні рахунки для використання платниками при  перерахуванні коштів.

Платники податків Київщини з реквізитами рахунків можуть ознайомитись за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://kyivobl.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv).

Інформацію про реквізити рахунків можна отримати у Центрах обслуговування платників податків, розміщених на території Київської області.

Також платники мають змогу в Електронному кабінеті дізнатись інформацію про реквізити рахунків для сплати податків, а фізичні особи –  ще  й сплатити податки до бюджету.

ФО в меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету мають можливість  після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Що означає поняття «недоїмка» з єдиного внеску

ГУ ДПС у Київській області інформує платників податків, що відповідно до п. 6 частини першої ст. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) «недоїмка» – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених  Законом № 2464.

ФО для звірки щодо визначеного  МПЗ  має право  звернутися до контролюючого органу

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до  п.п.170.14.3 п.170.14 ст.170 ПКУ визначення загального мінімального податкового зобов’язання фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.

Згідно з  п.п.170.14.6 п.170.14 ст.170 ПКУ, у разі згоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з ПДФО платник зобов’язаний сплатити зазначену у відповідному ППР суму податку протягом 60 днів з дня вручення ППР.

У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою сумою річного податкового зобов’язання з ПДФО такий платник має право у порядку, встановленому ст.42 ПКУ, звернутися до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми ПДФО, з наданням підтвердних документів.

СГ – платники ЄП, не зареєстровані як платники ПДВ, при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України сплачують ПДВ  без реєстрації платником такого податку

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що  відповідно до п. 180.1 ст. 180 ПКУ для цілей оподаткування платником податку є, зокрема, будь-яка особа, яка ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.

Згідно з п. 181.2 ст. 181 ПКУ якщо особи, не зареєстровані як платники податку, ввозять товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню згідно із законом, такі особи сплачують податок під час митного оформлення товарів без реєстрації платниками такого податку.

Отже, СГ – платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України під час митного оформлення таких товарів без реєстрації як платники такого податку.

Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected] 
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast\

ГУ ДПС у Київській області

Читати також