19 листопада 2016 р. зустрічаємо Почаївську ікону Божої Матері в смт. Бородянка

by hostwx

Почаївська ікона Божої Матері –img_4163 одна з найшановніших у християнському світі православна святиня.

Чудотворна ікона Матері Божої в Почаєві походить із XVI ст. її історія така. Ікона Матері Божої була спочатку власністю родини Гойських. Ця родина одержала ікону з Царгороду. Пані Гойська помітила, що її ікона Матері Божої видає з себе якусь дивну надземну ясність. Ця чудесна ясність піддала думку пані Гойській, що ікона мусить бути чудотворною. Вона порадила своєму брату Пилипові Козинському, сліпому від народження, молитися перед тією іконою і просити Божу Матір за повернення зору. Пилип послухав цієї ради і почав сердечно благати Пресвяту Богородицю перед її іконою про зцілення. І незабаром йому вдалося вилікуватися від недуги.

Після цього Гойські почували себе недостойними держати у власному домі цю чудотворну ікону Божої Матері і подарували її до монастирської церкви в Почаєві.

З того часу історії відомі безліч фактів про чудотворні зцілення людей, які схиливши голови відчайдушно просили допомоги перед іконою Божої Матері.

Гучною була й справа белзького каштеляна Анджея Фірлея, який, успадкувавши майно Гойської після її смерті,  пограбував монастир і забрав ікону до свого маєтку. Під час гучних святкувань у маєтку Фірлеїв, протестантів за віровизнанням, дружина Анджея вчинила наругу над церковною утваррю та православними літургійними шатами, після чого несподівано жінкою опанував злий дух. За свідченням біографа св. Іова Почаївського монаха Досифея, зцілення Фірлеєвої стало можливим лише після повернення чудотворної ікони монастиреві.

Зцілення від важкої хвороби за молитовною обітницею перед образом засвідчив шляхтич Іван Лобос. За молитвою ігумена монастиря перед образом від багаторічного сильного головного болю, “від якого очі вилазили наверх, що не міг нічого бачити”, був зцілений Давид Гайдук – слуга шляхтичів Хойнацьких. Цього ж року був зцілений син шляхтича Івана Жабокрицького Симеон. За сотні років чудесної молитовної опіки Пресвятої Богородиці у Почаєві були зафіксовані десятки й сотні зцілень.

У 1674 р., коли татари мали напасти на Почаївський монастир, чудотворна ікона “плакала” упродовж чотирьох тижнів, і упродовж цього часу багато людей приходили до неї поклонитися величі Божої сили. Оспівана у піснях та збережена у переказах і донині вражає історія чудесного заступництва Пресвятої Богородиці під час турецько-татарської облоги монастиря, коли за молитвою перед Її образом, стала захистом вірних від ворожої навали.

А тепер і ми маємо честь поклонитись Святому образу. З 19 по 21 листопада Почаївська ікона буде знаходитись в церкві Архристратига Михаїла. Запрошуємо всіх бажаючих помолитися Божій Матері і попросити здоров’я та миру для себе та своїх близьких.

 

З повагою Бородянська селищна рада

Читати також