1578  ЗАЯВ  ПОДАНО НА КИЇВЩИНІ НА ОТРИМАННЯ МІКРОГРАНТУ В МЕЖАХ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ «ЄРОБОТА»

by hostwx

Завершується реалізація державної програми «єРобота». Вона спрямована на отримання мікрогрантів на стимулювання підприємницької діяльності — створення або розвиток власного бізнесу. Станом на 15 грудня 2022 року на отримання мікрогрантів всього подано 1578 заяв від жителів Київщини, які прагнуть започаткувати свій бізнес або розширити його.

Більшість переможців  вже отримали свій мікрогрант та почали працювати.  Середній розмір гранту становить близько 233 тис. грн. 191 бізнесмен Київщини отримав позитивне рішення щодо надання фінансування для реалізації своїх бізнес-проектів. Внаслідок реалізації бізнес-планів отримувачів грантів на Київщині буде створено понад 550 робочих місць.

Пропозиції  переможців грантового конкурсу за програмою єРобота дуже різноманітні. Це, переважно, відкриття закладів торгівлі та харчування, салонів краси, дитячих студій, пекарень, швейного виробництва, автомайстерень, а також виготовлення паливних пелет, меблів, корму для тварин, кондитерських виробів тощо.

Власниця дитячого садку «Любимки», що в м. Ірпінь, Оксана Антіпова розповіла про свій шлях до успіху. Ще до початку повномасштабного вторгнення жінка разом зі своїм чоловіком відкрили дитячий садок та активно розвивалися у цьому напрямку. Після 24 лютого все змінилося. Будівлю «Любимки» було частково зруйновано, а подружжя змушене було шукати прихисток в іншому місці. Пара переїхала до Туреччини і думала, що вже ніколи не зможе повернутися до власної домівки. Завдяки силі та мужності наших захисників Ірпінь був звільнений вже навесні 2022 року і подружжя повернулося. Виявилося, що садок ще можна відбудувати і можливість отримати мікрогрант від держави на розвиток своєї справи став ще одним поштовхом до того, щоб не опускати руки, а відновити справу життя і займатися вихованням підростаючого покоління. Пані Оксана зазначила, що наразі, у зв’язку з критичною ситуацією з електроенергією дитячий садок потребує спеціальних зарядних станцій та генераторів, щоб дітки могли знаходитися у теплі та повноцінно навчатися.

Своєю історією успіху також поділилася власниця магазину секонд-хенду «Secondlife» Ольга Паньків. Жінка деякий час працювала продавцем у схожому магазині. Потім пішла у декретну відпустку та вирішила, що хоче започаткувати власну справу. Кінцева мета пані Ольги – шоурум. І вона впевнено йде до своєї цілі. Мікрогрант допоміг жінці збільшити персонал до трьох осіб та можливість розширити мережу.Ольга Паньків зазначила, що зараз їй потрібен бухгалтер та можливість певної рекламної компанії. Можливо шляхом роздачі брошур.

Без уваги не залишився і власник кав’ярні-кондитерської «Dan» Данило Андрейко. Виявилося, що хлопець поїхав до Франції аби опанувати професію ІТ-спеціаліста. Він наполегливо навчався та підробляв у місцевому кафе, щоб заробити щось на життя. Згодом хлопець збагнув, що готувати та задовольняти смакові потреби клієнтів йому подобається набагато більше, ніж працювати за комп’ютером. Він з головою поринув у вивчення французької випічки та кондитерства. У результаті, Данило Андрейко вирішив, що він має поділитися такою смакотою зі своїми співвітчизниками, повернувся в Україну, виграв грант на розвиток власної справи та тепер із задоволенням готує свої кулінарні шедеври для усіх охочих. На сьогодні хлопець має мрію викупити сусіднє приміщення та відкрити там повноцінну кондитерську.

Київщина має суттєвий економічний, логістичний та інфраструктурний потенціал. Київська обласна служба зайнятості спільно з соціальними партнерами і надалі сприятиме розвитку підприємництва, що дозволить створити нові робочі місця та ефективно розвивати економіку громад.

Найближчим часом очікуємо фінальних результатів  програми «Власна справа» та продовжуємо відновлювати Київщину!

Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi

Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших

 Фейсбук-сторінці:  https://www.facebook.com/kyivobl

 Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/

 на сайті Київського ОЦЗ  https://kir.dcz.gov.ua/.

Читати також