13 березня, рівно 2 роки тому російськими окупантами було розстріляно українського фотографа Макса Левіна

by Redaktor
Снимок экрана 2024 03 13 в 16.00.22

Максим Левін (1981-2022) – український фотограф і документаліст, який загинув 13 березня 2022 року біля села Гута-Межигірська, Київської області. Він відомий своїми фото про війну на Донбасі, а також про події Революції Гідності. Понад 10 років Максим працював у редакції LB.ua, також співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, Hromadske. 

У 2022 році Левін взявся за фотоапарат, щоб документувати російське вторгнення в Україну. Він зафіксував жахливі наслідки обстрілів та бомбардувань українських міст. 13 березня 2022 року Левін був вбитий російськими військовими біля села Гута-Межигірська. Він загинув, коли намагався зафіксувати наслідки обстрілу. Макс Левін ризикував своїм життям, щоб розповісти світові правду про війну в Україні. Його роботи назавжди залишаться свідченням жорстокості та безчинств окупантів.

«Максим Левін був одним з небагатьох журналістів, що висвітлювали війну починаючи з 2014 року, він хотів знімати там, де не знімає ніхто. Тож 24 лютого для нього не постало питання, чи знімати повномасштабне вторгнення росії, він сказав, що повторюється те, що було на Донбасі у 2014 році. У 2022 році Левін приїжджав до Бородянки, щоб евакуювати своїх родичів. Після евакуації він повернувся до селища, щоб зробити фото та відео палаючих багатоповерхівок на Бородянській вулиці Центральна після авіаударів. Ці фото та відео облетіли весь світ і стали свідченням злочинів росіян проти мирного населення. На честь Макса Левіна у Бородянці буде названо дитячу школу мистецтв. Це рішення було прийняте на 47 сесії від 25 січня 2024 року. Завдяки відео та фотографіям Макса Левіна про звірства, які вчинили російські окупанти у Бородянці дізнався весь світ. Всі побачили ті жахливі руйнування, які залишили у нашому селищі вороги» – повідомила в.о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко

Снимок экрана 2024 03 13 в 16.00.14

Читати також