В швейцарському місті Бюргеншток відбувся дводенний Глобальний саміт миру

by Redaktor
Image 2024 06 17 14:03:04

15-16 червня 2024 року в швейцарському місті Бюргеншток відбувся Глобальний саміт миру, присвячений пошуку шляхів до закінчення війни в Україні. Учасниками саміту стали представники понад 90 країн та міжнародних організацій, зокрема, Президент України Володимир Зеленський, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Президенти та прем’єр-міністри багатьох країн світу.

Ключовими результатами саміту стали:

– Прийняття Комюніке: його підписали 80 країн – це спільний документ, що закликає до: поваги суверенітету та територіальної цілісності України, неприпустимості погроз щодо застосування ядерної зброї у війні проти України, обмін полоненими «всіх-на-всіх», негайного припинення вогню та виведення російських військ з України, розслідування воєнних злочинів та притягнення до відповідальності винних, надання гуманітарної допомоги Україні, підтримки відбудови України.

– Запропоновано, створення міжнародної групи з врегулювання конфлікту, забезпечення безпеки України, деблокаду українських портів, відновлення енергетичної безпеки, реформування міжнародних інституцій, захист прав людини, перехід до сталої економіки.

«Українська сторона позитивно оцінює результати саміту та вважає, що Комюніке є важливим кроком до закінчення війни. Міжнародна спільнота в цілому також позитивно оцінює результати саміту, висловлює підтримку Україні та засуджує агресію росії, наголошує на важливості дипломатичного врегулювання конфлікту. Наразі незрозуміло, чи призведе саміт до реального прориву у вирішенні українського питання, багато залежить від того, чи буде готова росія виконати вимоги міжнародної спільноти. Тільки спільними зусиллями можна досягти миру в Україні», – повідомила в.о. Бородянського селищного голови Ірина Захарченко.

Читати також