Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2020 році

by hostwx

Бородянська ДПІ ГУ ДПС у Київській  області нагадує, що з 1 січня 2021 року розпочалася кампанія декларування, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки.

Подавати декларацію – це, перш за все, конституційний обов’язок       (ч. 2 ст. 67 Конституції України), від виконання якого залежить не тільки економічний розвиток держави, а й рівень соціального захисту кожного громадянина.

Обов’язковому декларуванню підлягають:

– доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався;

– доходи від особи, яка не є податковим агентом;

– доходи у вигляді спадщини  та подарунків від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення;

– доходи від продажу інвестиційних активів;

– іноземні доходи.

Граничні строки подання декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2020 рік:

– для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2021;

– для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до  01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021;

– для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по                 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2021.

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси:

особисто або уповноваженою на це особою;

поштою або засобами електронного зв’язку.

Також платники податків можуть подати декларацію про майновий стан і доходи онлайн, скориставшись сервісом Електронний кабінет.

Разом з тим, слід зазначити, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

При цьому акцентуємо увагу, що суб’єкти декларування мають змогу подати декларацію про майновий стан та доходи за звітний 2020 рік через Електронний кабінет платника, при цьому не затрачаючи свого часу на відвідування державної податкової інспекції.

За інформацією щодо порядку заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи громадяни можуть звернуться до Центру обслуговування платників Бородянської ДПІ ГУ ДПС у Київській області за адресою:

Київська область, смт Бородянка, вул. Центральна, 361, поверх 3.

Телефони для довідок: (04577) 5-28-75, 5-26-42.

Читати також