Служба зайнятості інформує

by Redaktor
123213123345

Бородянський відділ Бучанської філії Київського обласного центру зайнятості продовжує у 2024 році свою роботу в напрямку надання якісних сервісних соціальних послуг населенню вашої громади! Особливу увагу в роботі приділяємо учасникам бойових дій та ветеранам, членам їх родин, військовослужбовцям, особам з інвалідністю та родинам загиблих воїнів.

З квітня минулого року діє програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», яка реалізується службою зайнятості в рамках урядового проєкту «єРобота».

Ця програма спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні та створення нових робочих місць. Отримати грант можуть громадяни України з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя. На реалізацію бізнес-ідеї в межах проєкту можна отримати до 1 млн. гривень. Розмір гранту залежить від кількості створених робочих місць:

  • до 250 тис. гривень – 1 робоче місце (для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни або для члена їх сім’ї);
  • від 250 тис. до 500 тис. гривень – 2 робочих місця (для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни або для члена їх сім’ї);
  • від 500 тис. до 1 млн. гривень – 4 робочих місця (учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни повинна бути зареєстрована як фізична особа-підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту). Працевлаштувати робітників необхідно не менш ніж на два роки в рамках 3-річного строку реалізації проєкту.

Важливо: Гранти у розмірі до 500 тис. гривень включно фінансуються за рахунок коштів гранту. Гранти від 500 тис. до 1 млн. гривень надаються за умови співфінансування у співвідношенні 70/30. Отримувач гранту вкладає у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. За умови співфінансування, заявник спочатку переказує усю суму коштів своєї частки співфінансування, а потім на рахунок надходить визначена сума гранту.

Грантові кошти можна витратити на:

  • придбання меблів, обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях);
  • закупівлю ліцензійного програмного забезпечення (не більше 50 %);
  • закупівлю свійських тварин, птиці та бджіл, молодняка тварин та птиці, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (не більше 70 %);
  • послуги з маркетингу та реклами (не більше 10 %);
  • орендну плату за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою, які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях (не більше 25 %);
  • плату за оренду обладнання (не більше 30 %);
  • придбання на умовах лізингу обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (не більше 50 %);
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Як податися на грант та отримати кошти?

Якщо у ветерана або його подружжя недостатньо знань щодо планування та розвитку бізнесу, за консультацією можна звернутися до найближчого центру зайнятості (https://kir.dcz.gov.ua/…/kontakty-centriv-zaynyatosti…), а також до партнерів служби зайнятості за цим проєктом. Фахівці служби безоплатно нададуть консультацію або ж скерують на навчання.

Щоб податися на ветеранський грант, необхідно скласти бізнес-план і подати заяву через портал Дія.

Потім уповноважений банк перевіряє відомості про заявника та його ділову репутацію, а регіональний центр зайнятості аналізує наданий бізнес-план та проводить співбесіду із заявником, яка здійснюється онлайн через платформу Zoom.

Подані заява та бізнес-план не можуть бути виправлені. Можливе одноразове доопрацювання бізнес-плану. Заява, що подається членом сім’ї ветерана, має бути погоджена з дружиною або чоловіком отримувача.

Повідомлення про прийняте рішення Державного центру зайнятості надійде до особистого кабінету учасника програми.

За умови отримання позитивного рішення, людині необхідно протягом 20 робочих днів звернутися до Ощадбанку, укласти договір про надання гранту та відкрити рахунок для зарахування коштів. Попередньо у цей же термін фізичній особі потрібно зареєструватися як ФОП або створити юридичну особі.

Використати кошти гранту за цільовим призначенням, визначеним договором та бізнес-планом, створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок.

Максимальний період реалізації бізнес-проєкту за наданим грантом складає 3 роки.

678234

123213123345

«Власна справа» – одна з найпопулярніших програм урядового проекту «єРобота».

Стати її учасником і отримати мікрогрант на створення або розвиток бізнесу можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають підприємницького досвіду.
Сума фінансової підтримки становить від 50 до 250 тис. грн. Основною умовою участі в програмі є створення нових робочих місць. Грантові кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення, рекламу тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.
Скласти якісний бізнес-план – означає впритул наблизитися до отримання мікрогранта.
А як його сформувати правильно? Зараз розповімо
Якщо ви робите бізнес-план вперше – можете рівнятись на форму-зразок
Залишилися питання
відвідуйте консультаційні заходи служби зайнятості за цією тематикою http://surl.li/fnhxv
навчайтесь http://surl.li/fpryc за допомогою Державної служби зайнятості.
отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi

Будьте уважними в декількох моментах:
Цільове використання коштів у вашому бізнес-плані повинно співпадати з вашою заявою.
Якщо у заяві ви вказували використання власних коштів, не забудьте врахувати їх у розрахунках бізнес-плану.
Додайте відповідні видатки на зарплату працівникам та сплату податків.
Якщо ваш бізнес-план повернули на доопрацювання, у вас є 15 днів на внесення змін. Якщо ж ви отримали відмову – проаналізуйте помилки у вашому бізнес-плані, виправте їх і можете надіслати заявку ще раз.
Прийом нових заяв на отримання мікрогранту триває.
Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#Text
Щоб взяти участь у програмі «Власна справа» урядового проєкту “єРобота” надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія .

Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших
Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/kyivobl
Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/
на сайті Київського ОЦЗ https://kir.dcz.gov.ua/

Також, ми активно працюємо з усіма особами, які здійснюють пошук роботи,  особами, які мають статус ВПО, молоддю, яка шукає себе на ринку праці,  малозабезпеченими сім’ями т їх родинами.

Всім особам, які звертаються за допомогою до служби зайнятості  наші кар’єрні радники готові допомогти у працевлаштуванні, профнавчанні, отриманні ваучерів на навчання та підвищення кваліфікації.

51231

Громадяни, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, безкоштовно отримати ваучер на навчання. Він дає право здобути новий фах або підвищити існуючу кваліфікацію, обравши одну із 70 затверджених професій та спеціальностей.

Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.
Які кроки треба зробити та куди звертатися, щоб отримати ваучер
Вибір центру зайнятості.
Вам необхідно звернутися до будь-якого структурного підрозділу служби зайнятості та повідомити про намір отримати ваучер на навчання. Адреси та контакти за посиланням: https://kir.dcz.gov.ua/…/kontakty-centriv-zaynyatosti…
Вибір професії.
На цьому етапі ви маєте визначитися, на кого ви бажаєте вчитися. Потім вибрати необхідну професію або спеціальність з переліку професій, за яким може бути виданий ваучер. Перелік професій тут: https://is.gd/qjIfuw
Подання пакету документів.
Напишіть заяву на отримання ваучера та надайте необхідний пакет документів до служби зайнятості. Перелік документів тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Ухвалення рішення центром зайнятості.
Фахівці служби зайнятості протягом восьми днів опрацьовують вашу заяву та приймають рішення щодо видачі ваучера.
Отримання ваучера.
Протягом 5 робочих днів з дня надходження позитивного рішення вам необхідно звернутися в обраний вами структурний підрозділ центру зайнятості та отримати ваучер.
Вибір навчального закладу.
Ви обираєте навчальний заклад, який має право здійснювати діяльність у сфері вищої освіти та професійно-технічної освіти із переліку навчальних закладів, для навчання в яких може бути виданий ваучер. Перелік тут: https://is.gd/LtO4Vm
Навчання.
Ви подаєте до обраного навчального закладу ваучер та пакет документів для вступу. Потім укладаєте з навчальним закладом договір та розпочинаєте навчання.
Київська обласна служба зайнятості надає консультації : онлайн за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjViза тел. 066 0295795

678678523123

Робота без барєрів: роботодавці можуть отримати  компенсацію за облаштування робочого місця  для особи з інвалідністю

564231231232354353452334123

Для отримання більш детальної інформації та консультацій ви можете звернутися до нас особисто за адресою:

селище Бородянка, площа Київська,3 (тимчасово працюємо в Бородянському аграрному ліцеї, гуртожиток 1 поверх) або в телефонному режимі – телефон 099 284 74 10.

Ми працюємо:

Понеділок-четвер: з 8.00 до 17.00, в п’ятницю з 8.00 до 15.45.

Ви також можете отримати інформацію про діючі програми на сайті ДСЗ, телеграм каналі «Державна служба зайнятості», а також на фейсбук сторінках Київської обласної служби зайнятості та  Бородянського відділу Бучанської філії КОЦЗ.

Читати також