Служба у справах дітей: підсумки 2022 року – підтримка, допомога, піклування, партнерство

by hostwx

2022 рік – рік початку повномасштабної війни, окупації та деокупації військами російської федерації Бородянської тергромади, важких випробувань, викликів та непередбачуваних складнощів. Служба у справах дітей Бородянської селищної ради висловлює щиру вдячність за співпрацю та допомогу керівництву, колегам, депутатам Київської обласної ради та Бородянської селищної ради, волонтерам, громадським і благодійним організаціям, які не залишилися осторонь у цей важкий для України й нашої громади час.

Протягом 2022 року було проведено 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглядалися питання щодо позбавлення батьківських прав батьків відносно їхніх дітей; про надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування; про надання дозволу на вчинення правочину щодо нерухомого майна, права власності або права користування яким мають діти, та інш. Спільно з поліцейськими офіцерами громади, інспектором ювенальної превенції Бородянського відділення поліції № 2, фахівцями з соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Бородянської селищної ради» з метою своєчасного виявлення безпритульних та бездоглядних дітей проведено 21 профілактично-попереджувальний рейд.

Протягом 2022 року 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовано до сімей опікунів/піклувальників. З двох дітей, залишених у пологовому відділенні КНП БСР «Бородянська ЦРЛ», 1 дитину усиновлено, а інша тимчасово влаштована в сім’ю родичів/знайомих.

За сприяння Київської обласної військової адміністрації організовано виїзд 180 дітей нашої громади в Бельгію, Іспанію та Італію, діти, які внаслідок збройної агресії рф залишилися сиротами, отримали планшети до Дня захисту дітей та новорічні подарунки. За сприянням служби у справах дітей та сім’ї Бучанської РВА 10 опікунів отримали кошти на придбання твердого палива. Від Бородянської селищної ради та депутатів діти соціально-незахищених верств населення отримали солодкі подарунки до Дня святого Миколая.

В рамках співпраці з благодійними фондами, організаціями і асоціаціями, а також державними органами та органами місцевого самоврядування Французької Республіки, завдячуючи благодійній організації «Врятувати життя», родини з дітьми Бородянської тергромади, у яких зруйноване/пошкоджене житло, тимчасово (на період до 5-6 місяців) перебувають у Франції.

На запрошення Іспанської благодійної Асоціації «Допомога українським дітям з Майорки» та Іспанської благодійної організації «UKRANIAN LIVES» та за сприяння Київської ОВА, дітки, що втратили батьків, мали можливість здійснити подорож до Іспанії з метою здійснення психосоціальної реабілітації відпочинку та оздоровлення.

До Дня Захисту дітей за підтримки обласної депутатки Галини Єрко організовано пізнавально-розважальну подорож дітей до Софії Київської.

         На обліку служби у справах дітей перебувають 265 багатодітних сімей, в яких виховуються 940 дітей. За 2022 рік видано посвідчень багатодітних сімей – 33, посвідчень дітей із багатодітних сімей – 84. Завдячуючи благодійній організації «СОС «Дитячі містечка» та КУ «Центр надання соціальних послуг»,  158 багатодітних сімей, потребуючих особливої уваги, отримали грошову допомогу. Крім цього, завдячуючи волонтерам, співпраці з Гуманітарним штабом БСР, БО «СОС «Дитячі містечка», БО «Надія і житло для дітей», БО «Благодійний фонд «Співдружність України» більшість таких сімей та сімей-опікунів протягом цього складного часу мали можливість отримувати продуктові набори, побутові товари, іграшки, засоби гігієни та предмети першої необхідності, новорічні подарунки.

         Після деокупації і до теперішнього часу  хлопчики та дівчатка Бородянщини мають можливість безкоштовного перебування у дитячому медичному центрі психологічної реабілітації «Джерело» м. Київ. Актуальною є постійна співпраця з благодійним фондом «Сильні», інформування населення про надання юридичної, матеріальної, медичної та психологічної допомоги особам, які зазнали насильства під час війни.

 

Читати також