Пленарне засідання дев’ятнадцятої (позачергової) сесії Бородянської селищної ради VIII скликання

by hostwx

9 грудня селищний голова Олександр Сахарук провів пленарне засідання дев’ятнадцятої (позачергової) сесії Бородянської селищної ради VIII скликання. Участь у засіданні взяв помічник народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк Сергій Грубий.

На початку засідання депутатами Михайлом Музиченком, Тетяною Пільник, Павлом Остапченком та іншими порушено питання неналежної посипки доріг у старостинських округах.
У обговоренні порядку денного селищним головою Олександром Сахаруком надано роз’яснення причини ветування 9 рішень попередньої сесії та зачитано звернення до секретаря ради Георгія Єрка щодо цього. Основною причиною було відсутність відповідного протоколу комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу, природокористування, екології, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток.

Надалі за пропозицією депутата Дмитра Науменка слово було надано директору КНП БСР «Бородянська ЦРЛ» Ігорю Чебишеву, що мав виступати в «Різному». У своєму виступі він докладно роз’яснив усі аспекти та нюанси теперішнього та подальшого функціонування вторинної ланки медицини Бородянської тергромади та всієї України. У 2021 році Бородянська ЦРЛ мала 9 пакетів послуг, 2 місяці навесні приймала хворих на коронавірус, а наразі надає допомогу пацієнтам усіх громад Бучанського району. Вимоги на 2022 рік до пакетів послуг НСЗУ містять перелік дороговартісного сучасного обладнання, яке непідйомне для бюджетів більшості громад. Як зазначив Ігор Чебишев, проблеми медичної галузі містяться, зокрема, в тому, що в ході реформ засновниками районних лікарень стали невеликі тергромади, а не укрупнені райони чи області, більш фінансово забезпечені. Головний лікар також підкреслив, що його заклад належним чином забезпечено фахівцями – працює 70 лікарів і 200 працівників середнього медичного персоналу. Проте немає достатнього забезпечення обладнанням, яке вимагає НСЗУ

Підсумовуючи обговорення цієї соціально важливої теми, Олександр Сахарук повідомив, що на обладнання для пологового на виконкомі схвалено виділення 1,9 млн. грн., до того ж отримано попередню згоду на виділення 1,5 млн. від Немішаївської громади та на черзі домовленість із Пісківською ТГ щодо виділення 850 тис. грн. Аналогічно вирішуватиметься питання щодо пакету послуг із хірургії. Також до наступної сесії буде підготовлено звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо передачі лікарень ІІ рівня з тергромад у власність обласних рад.

Надалі в ході засідання депутатами розглянуто 9 питань порядку денного, рішення з яких були ветовано селищним головою: 7 із них підтримано, 2 відхилено. Начальник фінансового управління Олена Григораш поінформувала про зміни до бюджету на 2021 рік, зокрема, виділено більше 688 тис.грн. на оплату послуг із харчування дітей,  від Немішаївської тергромади отримано 100 тис. грн. на обладнання нової мережі киснепроводу для Бородянської ЦРЛ та інше.

У «Різному» помічник народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк Сергій Грубий відповів на запитання депутатів та запросив усіх на звіт народної депутатки, який відбудеться 22 грудня з 11 до 12 години у Палаці культури імені Тараса Шевченка у Бородянці. Після звіту буде особистий прийом громадян. Начальник відділу освіти Тетяна Кравчук зачитала відповідь на депутатське звернення щодо ситуації з харчуванням дітей у дитсадках та школах громади.

Читати також