Майже одразу після деокупації Бородянської тергромади відділ культури і його структурні підрозділи (клубні установи, бібліотеки, школа мистецтв, краєзнавчий музей Бородянщини) включився в роботу. Між тим, 18 із 26 закладів культури зазнали руйнувань різного ступеню, зокрема, російськими окупантами повністю знищена Дитяча школа мистецтв, на 90 % знищено матеріально-технічну базу закладів.
Не зважаючи на це, як наголошує начальниця відділу культури, молоді та спорту Наталія Вишинська, протягом 2022 року різноманітні послуги галузі в Бородянській ТГ отримали – 22 848 осіб, із них у Бородянському палаці культури ім. Т.Шевченка – 14 650 осіб.
Що вдалося?
- Проведено інвентаризацію.
- Відновлена робота усіх закладів, у тому числі, у пристосованих приміщеннях.
- Вдалося завершити навчальний рік у школі мистецтв та розпочати наступний.
- Завдяки благодійникам відновлено базу музичних інструментів та методичної музичної літератури.
- Натепер є ескізна пропозиція нової будівлі школи мистецтв.
- Визначено пам’ятні об’єкти та розроблено туристичні маршрути для промоції Бородянської громади.
- Налагоджено взаємодію з багатьма культурними благодійними фондами.
- Експозицію краєзнавчого музею врятовано на 60 відсотків. Приміщення музею ремонтується та готується концепція нового Музею Незламності Бородянки.
- Здійснено повну інвентаризацію бібліотечного фонду з вилученням та утилізацією російської літератури.
- Відбулось значне поповнення бібліотечного фонду новою українською літературою через залучення видавництв та благодійників.
- Сільські бібліотеки та клуби взяли на себе функції громадської та волонтерської активності і соціальної підтримки.
- Виконано на понад 100 % актуалізовану Програму культурно-мистецьких заходів на 2022 рік з урахуванням і дотриманням вимог воєнного стану. (Використано лише 113 тис. грн. Багато заходів відбулися із залученням волонтерів, благодійників та їхніх ресурсів).
- Всі народні та самодіяльні колективи збереглися, розширили свій патріотичний репертуар, виросли професійно, протягом року отримали відзнаки всіх запропонованих фестивалів різних рівнів. Самодіяльний колектив “Веселі молодички” с. Дмитрівка отримав звання народного.
- Культурний фронт посилено систематичними переглядами патріотичного українського кіно в присутності авторів та виконавців.
- Запроваджено комплексну програму “Культура Бородянщини жива!” Мета: вагома роль культури у збереженні національної ідентичності та зміцнення бойового духу на Перемогу. Було виготовлено символіку, проведено ряд творчих патріотично-виховних заходів, збір коштів на ЗСУ, виготовлення маскувальних сіток, окопних свічок, збір продуктів харчування та виготовлення напівфабрикатів для бійців тощо.
- Проводиться постійна робота на виїзді для посилення сільських закладів, а також ув дитячих садочках та в модульному містечку в Бородянці.
- Протягом літа працювала Програма творчо-ігрової реабілітації для постраждалих дітей “Світла година”.
- Відбулися заходи в різдвяній резиденції Св. Миколая у Бородянському палаці культури ім. Т.Шевченка.
Відділ культури, молоді та спорту щиро вдячний за підтримку та співпрацю:
Благодійному волонтерському центру «Печерськ»,
Благодійному фонду «Світлий»,
Благодійному фонду «Єднаймося»,
БО «Рідна Оболонь»,
Благодійному фонду «ПОСОХ»,
Культурно-психологічному благодійному проєкту «СМАЙЛ»,
Благодійному фонду «Район № 1»,
БФ “Сучасна Україна”,
БО Церква Святого Мартіна,
World Central Kitchen.
ГО «Серце Марії» та БО «Міжнародний благодійний фонд «Любов до України».
Не менш важливим є допомога та співпраця у старостинських округах із ГО «Світова молодіжна спільнота – Житомир» (с. Нова Буда), БФ «За майбутнє», Всеукраїнським благодійним фондом Миру і Добра, Християнським центром Св. Мартіна де Поррес (с. Дмитрівка), Волонтерським Домом (с. Озірщина), Волонтерським фондом «Ми всі з України», ГО «Долоньки клаб» Вікторії Островської (с. Шибене).
