Міністерство цифрової трансформації України запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта»

by hostwx

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно здобути», Міністерство цифрової трансформації України (далі – Мінцифра) запустило національний проєкт з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта».

У листопаді 2020 року Мінцифра вперше запустила національний тест на цифрову грамотність – Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатися свій особистий рівень цифрової грамотності. Наразі запущено удосконалену версію Цифрограм 2.0.

З 27 травня 2021 року Мінцифра запустила Цифрограм для держслужбовців (https://osvita.diia.gov.ua/digigram). Це безкоштовний тест, розроблений на основі адаптованої Рамки цифрових компетентностей для громадян України (https://bit.ly/3rBs8KL), яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (Dig.Comp2.1.). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

Основи комп’ютерної грамотності;

Інформаційна та медіаграмотність – вміння працювати з даними;

Створення цифрового контенту;

Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві;

Безпека у цифровому середовищі;

Вирішення технічних проблем – навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

3 березня 2021 року прийнято Національну концепцію розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затверджену  Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 167 (https://cutt.ly/pbKSA4M). Ця  концепція окреслює виклики щодо розвитку цифрових компетентностей в українському суспільстві, визначає шляхи їх подолання та очікувані результати від її впровадження, закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей.

Читати також