Ініціатива від ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО» (ДВП) – Хто обиратиме владу?

by Redaktor
ФОТО ВИБОРИ

Війна змусила багатьох українців шукати притулок в тих регіонах, де можна захистити свої родини. Там де є захист, вони влаштовуються на роботу, відкривають, оновлюють свій бізнес . Інші виїхали за кордон, але живуть думками повернутись в рідний край.

Військові на фронті воюють з надією повернутись у свої міста та села. Всі виборці зацікавлені обирати ефективну місцеву владу. СПИСКИ ВИБОРЦІВ ГРОМАД мають складатись по-новому, на основі ОСОБИСТИХ ЗАЯВ громадян. Заяв від тих, хто буде голосувати і відповідати за дії обраних до влади.

КЕРІВНИЦТВО ГРОМАДИ:

  1. Організовує електронний збір підписів виборців (в тому числі переселенців, вимушених емігрантів, військових), які живуть або мають намір жити на території громади, мають намір обирати новий склад керівництва громади. Процес складання списків має бути відкритим для загалу.
  2. Передає до ЦВК ці списки як основу до «Реєстру виборців України».

ПРОГРАМА побудови суспільства Відповідальної Демократії (стисло): 

ВІДКРИТІ ВИБОРИ:

виборці реєструються особисто і поіменно у електронному реєстрі виборців, який діє на протязі 5 років з часу подання заяви. Наявність виборця у реєстрі надає йому можливість, після електронної ідентифікації, проголосувати.

Під час електронного голосування відбувається кодування ПІБ та інших даних виборця. Декодування – після закінчення встановленого терміну виборів. Формуються та оприлюднюються підсумки виборів: скільки голосів отримав той чи інший кандидат, хто і за кого особисто віддав свій голос.

ПРАВО ВИБОРЦІВ ВІДКЛИКАТИ ГОЛОСИ:

важливим кроком впливу виборця на обраного є відкликання свого голосу. Персоналізація виборців та прозорість вибору створюють дієвий механізм безпосередньої народної влади.

Рішення про відкликання голосу кожен виборець приймає самостійно, здійснює цей крок через особистий електронний кабінет виборця в будь-який час.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВИБОРЦІВ ЗА СВОЇХ ОБРАНЦІВ:

право на відкликання голосів дає виборцям можливість позбавляти влади тих, хто втратив довіру.

Втрата 50% голосів означатиме позбавлення президента/ депутата/ голови громади владних повноважень. Втрата партією 50% голосів своїх виборців

означатиме вихід її з колективного органу влади.

У випадку, коли обрані народом президент/ депутат/ голова громади своїми діями завдали матеріальну шкоду суспільству або громаді, виборці, які не відкликали свої голоси, несуть солідарну матеріальну відповідальність у розмірі 50% від завданої шкоди, якщо це доведено судом.

ОПЛАЧЕНА УЧАСТЬ У ВИБОРАХ:

вибори народних представників до влади мають організовувати та оплачувати самі виборці.

Кожен громадянин, хто реєструє себе у кабінеті виборця, сплачує реєстраційний внесок 500 гривен (по 100 гривень на рік). З цих внесків створюється постійно діючий виборчий фонд .

ПРО МАЙБУТНЄ:

зараз народ України, виборці знаходяться в становищі «дурнів». Багато хто з розумних людей це відчувають, намагаються змінити стан речей. Це

можливо зробити тільки через впровадження нової системи виборів і

контролю влади.

«Програма побудови суспільства Відповідальної Демократії» вперше пропонується і обговорюється в Україні. У нас є унікальний шанс перемогти не тільки Росію, а й внутрішнього ворога – стару таємну систему виборів, яка дозволяє олігархам і крадіям утримувати владу.

Читати також