Історію створюють особистості – сильні, глибокі, неординарні, яскраві. Коли вони йдуть у засвіти, то там стають сузір’ям, аби прямим дороговказом направляти надалі в русі прийдешні покоління.
У Бородянці ім’ям Макса Левіна названо Школу мистецтв, нову будівлю якої збудують на місці знищеної російськими окупантами. Документаліст і фотограф, він фільмував російсько-українську війну ще з 2014 року, коли вона називалась АТО. На цих фото назавжди залишаться відображеними реалії боїв, непоправні руйнування і нищення українських сіл і міст військами рф. А головне – в сучасній історії України закарбовано обличчя наших Героїв.
“Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну,” – говорив Максим Левін. Його роботи публікували різні міжнародні видання такі як Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, Hromadske, Wall Street Journal, TIME, більше 10 років він працював у редакції Lb.ua.
У березні 2022 року Макс Левін приїхав у Бородянку, аби евакуювати звідти близьких людей. І завдяки його документальним кадрам світ побачив фото наслідків російського бомбардування селища, відверту правду про відважний спротив українців та жорстокість ворога. Світ побачив у вогні та попелі зранену Бородянку.
На жаль, навесні 2022 року видатного фотографа Максима Євгеновича Левіна було жорстоко вбито російськими військовими у передмісті Києва.
Натепер Департаментом Київської обласної державної адміністрації підсумовано результати відкритого тендеру на будівництво в нашому селищі Школи мистецтв імені Макса Левіна у рамках Експериментального проєкту КМУ. Серед іншого, тут заплановано відкрити студію фотомистецтва, де діти і молодь Бородянщини навчатимуться бути хронікерами історії.
У публікації використано матеріали Лівий Берег – LB.UA