В рамках робочого візиту до Києва Бородянку відвідала Президент Молдови Майя Санду, щоб побачитинаслідки російської окупації.
Зруйнованою Бородянкою Главу Республіки Молдова супроводжували в.о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко та голова КОВА Олексій Кулеба.
У свою чергу Майя Санду у твіттері пізніше написала, що «втратила мову через рівень насильства і руйнувань»,які побачила.
«Я сьогодні в Україні. Відвідала міста Бородянка, Буча та Ірпінь. Втратила мову через рівень насильства та руйнувань, які ми побачили. Це неймовірна трагедія, і ми від щирого серця бажаємо сміливим самовідданим українським людям миру, свободи та процвітання і життя за їхнім власним вибором», – написала Санду у твіттері.
При укусі невідомої змії не треба піддаватися паніці.
Уважно огляньте місце укусу: якщо укусила гадюка, на тілі потерпілого залишаються сліди двох отруйних іклів (рідше одне) – ранки, які кровоточать та віддалені одна від одної на 1–1,5 см. Укуси великих і агресивних, але неотруйних, повзучих виглядають інакше: на шкірі утворюється дуга від дрібних зубів.
Симптоми:
– в місцях попадання отрути на перших порах відчувається свербіж;
– через 10-15 хвилин починає розвиватися набряк;
– пульсуючий біль в місці укусу, як правило, незначний, злегка болять лімфатичні вузли.
Перша допомога при укусі змії:
У перші хвилини після укусу злегка закусивши зубами шкіру, відсмоктуйте отруту з ранки, спльовуючи кров. Ротову порожнину при цьому бажано періодично полоскати водою. При своєчасному застосуванні цього способу вдається видалити до 40% отрути.
У перші 2 години після укусу необхідно спожити не менше 3-4 літрів рідини (молока, води, чаю), переміститися, за можливості, в прохолодне, затінене місце.
Хворого необхідно відвезти до найближчої лікувальної установи, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу.
Під час транспортування на місце укусу рекомендується класти холод, давати якомога більшу кількість рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі.
Якщо Ви знаходитеся за кермом автомобіля, не намагайтеся вести машину самостійно, можлива втрата свідомості, що призведе до аварії.
При укусі змій категорично забороняється:
– піддаватися паніці, хвилювання стимулює прискорення сердечного ритму,
що сприяє швидкому попаданню отрути в кров;
– накладати на уражену кінцівку джгут;
– робити надрізи в місцях укусу або припікати ранки, обробляти місце
укусу розчином марганцю або господарського мила, вживати алкоголь. Бережіть своє здоров’я і життя!
Бородянська ЦРЛ
Інформує відділ освіти Бородянської селищної ради
На виконання розпорядження голови КОВА, в.о.голови Бородянської селищної ради, з метою підготовки до початку нового навчального року з 27 червня розпочинає роботу спеціальна комісія, яка обстежить захисні споруди цивільного захисту та найпростіші укриття в закладах освіти.
Для закладів, де немає укриттів, будуть визначені найближчі можливі місця, де під час небезпеки перебуватимуть діти та працівники.
За результатами роботи комісією будуть складені відповідні акти та надані рекомендації.
З 1 липня збільшиться прожитковий мінімум: на що він впливає.
Він складе 2508 гривень на одну особу в розрахунку на місяць (узагальнений показник), а для основних соціальних і демографічних груп населення:– дітей віком до 6 років – 2201 гривня;
– дітей віком від 6 до 18 років – 2744 гривні;
– працездатних осіб – 2600 гривень;
– осіб, які втратили працездатність – 2027 гривень.
Разом з прожитковим мінімумом з липня зростуть:– сума оплати праці, яку індексують – оплата праці індексується в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який складе 2600 грн;
– мінімальний розмір пенсії за віком – пенсійні виплати для осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться до 2027 грн;
– максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати 4 прожиткові мінімуми для працездатних осіб і становив би 10400 грн. Однак, відповідно до п. 3-3 Прикінцевих положень Закону № 1533-ІІІ максимальний розмір виплат по безробіттю під час дії воєнного стану не може перевищувати 150 відсотків мінімальної заробітної плати станом на 1 січня календарного року. У 2022 році – це 9750 грн.
– мінімальний гарантований розмір аліментів для дітей до 6 років складе 1100,50 грн., а для дітей від 6 до 18 років – е менше 1372,00 грн. (50% прожиткового мінімуму). Мінімальний рекомендований розмір аліментів складає розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, тобто для дітей у віці до 6 років – 2201 грн., а від 6 до 18 років – 2744 грн;
– допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць, тобто не менше 650 грн.
Розмір мінімальної зарплати не зміниться і, як і раніше, складатиме 6500 грн.
У суботу, 25 червня, міністр у справах ветеранів України, член Ради національної безпеки і оборони України Юлія Лапутіна та генерал-майор британської армії у відставці Нік Кеплін відвідали з робочим візитом смт Бородянка.
Основна мета візиту – це представити благодійникам історію трагічних сторінок життя жителів Бородянщини та обговорити наміри з відновлення установи, яка довгі часи була затишним прихистком для зранених душею – Бородянський центр соціально- психологічної реабілітації населення.
Відбулася зустріч зустріч з в.о. голови Бородянської селищної ради Георгієм Єрком, ветеранами АТО, військовим комісаром та представниками Бучанської айонної військової адміністрації , архітекторською групою, колективом Бородянського центру СПР, депутатами.
Спектр питань, які обговорювались досить потужний і бажання співпраці на результат було очевидним на кожному з етапів.
З шаною та вдячністю гості і учасники зустрічі відвідали місце стелли пам’яті про наших загиблих захисників, яку безжально і по звірячому намагались розтоптати орки і відновлення якої вже сьогодні болить не одному серцю.
День був наповнений енергією взаємодії і сили, адже поруч міцним оберегом стоять наші захисники.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ — Бородянський ЦСПР