
Архів для Травень, 2017
Дитячий випускний бал

23 травня дитсадок “Казка” приймав багато гостей: батьки, бабусі й дідусі, вчителі – всі бажаючі, котрі прийшли подивитися на вихованців. Майбутні школярики, їх в цьому році з 3-х ДНЗ – 186, від Бородянської селищної ради отримали на свято шкільне приладдя. Зусиллями педагогічного колективу закладу організовано цікаве та змістовне свято, яке запам’ятається малечі надовго та залишить добрі спогади про час перебування у дитячому садочку.
Випускники, які парами урочисто ввійшли до яскраво прикрашеного, святкового залу, були дуже гарні і щасливі. Дівчатка у бальних сукнях, хлопці, як справжні кавалери, – у краватках. Цього дня ними пишалися всі: і батьки, і гості, і колектив дитячого садка. Під час свята маленькі випускники показали присутнім свої досягнення у виконанні пісень, віршів, танців.
Багато хороших слів було сказано в цей день і в адресу випускників та їх батьків, і в адресу адміністрації та вихователів, бо саме завдяки спільним зусиллям ми маємо хороших, розумних, а саме головне – здорових дітей, дітей, які мають свої мрії і уподобання, які вміють гарно співати і танцювати, що вдало було показано на святі. А вихователі, котрі випустили із затишного гніздечка в широкий світ чергових своїх пташенят, були схвильовані як ніколи, бо в кожного з малят вкладена частинка їх власної душі.
…Швидко минуло свято, а попереду у випускників та їх батьків відповідальний період – ретельна підготовка до школи. Тож успіхів вам, любі діточки, а батькам ми бажаємо – терпіння, міцних нервів і мудрості!
Аматори сцени
Методист відділу культури Валентин Мойсеєнко











З вишиванкою в серці
Традиційно, в третій четвер травня святкується Всесвітній день вишиванки. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу. У 2017 році свято припадає на 18 травня.
Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року у вишиванки вдяглися кілька студентів та викладачів Чернівецького університету, тепер це свято набуло міжнародних масштабів.
Дата поки що не офіційна, це відносно нове народне свято. Але масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у третій четвер травня, ви не побачите ніде.
Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність.
Основна мета заходу – збереження українських цінностей і їхня популяризація серед молоді і населення України в цілому.
При цьому саме свято не передбачає якихось обов’язкових заходів, крім одягання вишиванки. У цей день мається на увазі, що якщо людина одягає вишиванку на роботу, в школу або університет, то таким чином висловлює свою національну і громадянську позицію, культурну освіченість і духовну свідомість.
Бородянська селищна рада, також, долучилась до даного свята, висловивши свій патріотизм, єдність і любов до української культури.
Свято зі сльозами на очах
9 травня в Україні та світі відзначають День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди в смт Бородянка пройшов урочистий мітинг. Порадіти Перемозі та вшанувати загиблих хвилиною мовчання зібрались народні депутати, організації, установи та громада селища,на площі біля Меморіалу Слави землякам, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни.
Сьогодні день пам’яті про світлі подвиги і про трагічні жертви. Ми, сучасна молодь, навіть уявити не можемо всіх жахів війни. Нам дуже пощастило жити в мирний час, мати багато можливостей в житті. Ми знаємо про війну з розповідей старих та з книг з історії. А для мільйонів людей ці страшний події були реальністю.
Війна принесла багато горя. Напевно, у кожній родині втратили дорогих людей, у багатьох з них навіть немає могили… Молоді хлопці гинули в страшних боях, не скуштувавши як слід життя. Діти військових років не могли й думати про красиві іграшки. Вони не могли навіть нормально ходити до школи. Багато з них залишилися сиротами. А з війни поверталися каліки, не тільки з ранами на тілі, але й з болем у душі.
Тому 9 травня – День Перемоги – свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною – мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг у День Перемоги – найменше, що ми можемо зробити. Ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому тепер живемо в мирі…
Про проведення всеукраїнської соціально-екологічної акції “Зробимо Україну чистою разом!”
29 квітня 2017 року з 10:00 по всій території України пройшла щорічна всеукраїнська соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій – «Зробимо Україну чистою разом!».
В смт Бородянка до акції долучились шість організацій, підприємств, установ, (Бородянська селищна рада, Бородянська районна державна адмінстрація, Управління соціального захисту населення БРДА, Вишгородське відділення ПАТ “Київоблгаз” смт Бородянка та ін.), разом близько 250 чоловік. Здебільшого займались фарбуванням парканів по вулиці Центральна та за щорічною традицією, працівники селищної ради прибрали могилу невідомому солдату, що знаходиться у Бородянському лісі. Не лишились осторонь і небайдужі жителі смт Бородянка, які напередодні акції прибрали сміття на березі озера, що знаходиться за провулком Банним.
Не лише в один день, а відповідно до затверджених заходів двомісячника по благоустрою КП БСР “Бородянське УЖКГ” ліквідовано 4 несанкціоновані сміттєзвалища на території смт Бородянка, висаджено квітами клумбу при в’їзді в селище, проведено кронування старих дерев та висадка нових, пофарбувано бордюри, поновлено пішоходні переходи та розмітка на дорогах, по вулиці Центральна вздовж дороги та біля під’їздів багатоповерхівок встановлено смітники, упорядковано та озеленено кладовище, поновлено зовнішній вигляд стели Бородянка та ін. В рамках двомісячника по благоустрою проходить асфальтування вулиць селища: Київська, Автомобілістів, Дорожна, Запорізька, Полупанова, Побутовиків, Правика, Сумська, Тернопільська, Машинобудівників, Чорнобильська та провулку Дружнянський.Однак, скільки б не проводили акцій по наведенню чистоти, не організовували “суботників”, як би вправно не працювали двірники, кожному відомий вислів: “Чисто не там де прибирають, а там де не смітять” і якщо кожна людина перестане жбурляти на асфальт недопалки, кидати на газони порожні упаковки, «ховати» в кущах пластикові пляшки, то в селищі стане чисто. Але так має чинити кожен громадянин. Потрібно зробити своїм особистим правилом дотримання чистоти не тільки у себе вдома, але й у селищі. Чому ми смітимо у себе вдома? Хіба це селище, цей прекрасний ставок, цей ліс – хіба це не наше, хіба ми не повинні берегти це також, як ми бережемо власні ділянки? Головне – не буди байдужим та зробити те, що в наших силах. Чистота нашого селища залежить від совісті кожного його мешканця!